Ekonomi Haberleri

Yurt dışı hisse senedi alım satım işlemleri

Yurt dışı hisse senedi alım satım işlemleri için nereden hesap açılır ?

Yurt dışı hisse senedi alım satım işlemleri

22 Mayıs 2018 14:21
-A

+A

Yurt Dışı Hisse Senedi İşlemleri ve Vadeli İşlemler

Son dönemde, teknolojinin de gelişmesi ile beraber dünya borsalarındaki hisse senetlerine internet üzerinden yatırım yapmak oldukça kolaylaştı. Günümüzde dünyanın herhangi bir yerindeyken Amerika borsasındaki, Londra borsasındaki veya Almanya borsasındaki hisse senetlerine yatırım yapmak mümkün. QNB Finansinvest ile yurt dışı hisse senetleri, borsa yatırım fonları ve yurt dışı vadeli işlemler gibi ürünlere erişim imkanı sağlayabilirsiniz. Online işlem platformu ile hem kesintisiniz olarak işlem yapabilir hem de dünya piyasalarını yakından takip edebilirsiniz. İnternet erişiminizin olmadığı durumlarda Amerika piyasası kapanana kadar size yardımcı olabilecek bir müşteri temsilcisini arayarak da emirlerinizi iletebilirsiniz. Gerçek hesap açmadan demo hesabı üzerinden sanal parayla yurt dışı hisse senetlerine yatırım yapmayı deneyimleyebilirsiniz.

Dünya borsaları içerisinde işlem hacmi bakımından en büyük borsa New York borsasıdır. New York borsasını bir diğer Amerikan borsası olan Nasdaq takip etmektedir. Avrupa piyasalarında ise Londra borsası işlem hacmi açısından en önemli borsadır.

Dünya borsalarındaki yurt dışı vadeli işlemler piyasalarına baktığımızda ise yine ABD borsalarının hakim olduğunu görebiliriz. CME borsası dünyanın işlem hacmi bakımından en büyük vadeli işlemler borsasıdır. CME borsasında genellikle döviz çiftleri ve emtialar işlem görmektedir. Örneğin; EURUSD paritesi CME’de vadeli olarak işlem görmekte olup kaldıraç oranı yaklaşık 1:70’dir. İşlem hacmi açısından dünyanın en büyük ikinci vadeli işlemler borsası olan Comex’de ise altın ve bakır vadeli işlemleri yapılabilmektedir. Ons altın üzerine yapılan vadeli işlemlerde ise kaldıraç 1:20 olarak borsa tarafından belirlenmiştir.

Yurt dışı vadeli işlemler piyasalarını daha yakından öğrenmek için hemen bir yurt dışı işlemler demo hesabı açabilirsiniz.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR
LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku