Hisse Yorum

Yeni yatırım ile büyüme beklentili şirketler

Borsa şirketlerinin hangilerinde yeni yatırım yapılıyor, büyüme beklentisi yüksek şirketler

Yeni yatırım ile büyüme beklentili şirketler

16 Mayıs 2017 17:01
-A

+A

BÜYÜME BEKLENTİSİ YÜKSEK ŞİRKETLER

Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin yatırım atakları devam ediyor.Dövizdeki yükselmeye rağmen daha önceden yatırım kararı alıp , yatırıma başlayan şirketler bu yatırımlarına devam ediyor.

Yatırımlar ile şirketlerin kapasite artışını hedefleyen yatrımların yanında modernizasyon ile kârlılık artışı da hedefleniyor.

Yatırım konusunda başı çeken şirketler genellikle enerji şirketleri.Uzun vadeli belirli bir süre geri ödemesiz ve devlet garantili satış anlaşmaları ile uzun vadeli yatırım yapan enerji şirketleri yaırımlarına hız vermiş durumda.


BÜYÜME BEKLENTİSİ YÜKSEK ŞİRKETLER İÇİN TIKLAYINIZ


Borsa İstanbul'da işlem gören, Odaş Eneji,Aksa Enerji,Ayen Enerji ve Zorlu Enerji yeni ytırımlarına devam ederken Ak Enerji'den kapasite artış yatırımları devam ediyor.

Enerji şirketlerinin dışında enerjiye yatırım yapan şirketler de yine yatırım yapan şirketler arasında yer aldı.Turcas Petrol ve Menderes Tekstil  jeotermal enerjiye yatırım yapan şirketler arasında yer alıyor.

Enerji dışında Brisa,Batısöke Çimento,Kardemir,Alkim,Adana Çimento,Parsan gibi şirketler de yine yatırım yapan diğer şirketler arasında yer alıyor.


Yatırım kararı alıp bu yatırımlarına devam eden şirketler, yatırım sonrası kapasite artış oranları ve yatırımların bitiş tarihine dair bilgiler için aşağıdaki linke tıklayınız.


BÜYÜME BEKLENTİSİ YÜKSEK ŞİRKETLER İÇİN TIKLAYINIZ


NOT : Şirket yatırımlarına dair haberler basında yer alan ayrıca şirketlerin açıklamalarından derlenmiştir.Yatırımların bitiş tarihine dair bilgiler tahmini olarak şirket yetkilileri tarafından verilmiştir.


BORSAAJANS.COMUN YASAL UYARISI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Facebook'ta paylaş butonu
Print
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR
LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku