Şirket Haberleri

Yeni bir teknoloji şirketi halka arz ediliyor

Borsa İstanbul'a halka arz başvurusu

Yeni bir teknoloji şirketi halka arz ediliyor

28 Şubat 2018 21:40
-A

+A

KAFEİN YAZILIM HALAK ARZ BİLGİLERİ

Borsa İstanbul'a bir şirket daha geliyor.

Son dönemde artan halka arzlara bir yenisi daha katılmak üzere SPK'ya başvurdu.

2017 sonu ve 2018 başında gelen büyük ve küçük ölçekli halka azrların birçoğunda başarı elde edilmesi yeni halka arzları da beraberinde getiriyor.

Son başvuru Kafein Yazılım'dan geldi.

Verusatürk Girişim Sermayesi'nin % 39 oranında ortağı olduğu Kafein Yazılm için bugün bir açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada Kafein Yazılım'ın 11 milyon TL olan sermayesinin 7 milyon TL artırılması ile 18 milyon TL'ye çıkarılması ile ortakların pay alma hakkı kısıtlanarak Metro Yatırım aracılığı ile kısıtlanarak halka arz edilemesi için SPK'ya başvurulduğu açıklandı.

İşte açıklamanın bazı bölümleri

Kafein Yazılım Hizmetleri A.Ş. ‘nin, çıkarılmış sermayesinin 11.000.000 TL'den, tamamı nakit karşılığı olarak, 18.000.000TL'ye artırılması, artırılan 7.000.000 adet 1 TL nominal değerli sermayeyi temsil eden C grubu Hamiline yazılı payların, mevcut ortakların yeni pay alma haklarının tamamen kısıtlanması suretiyle Metro Yatırım Menkul Değerler A.Ş.  aracılığı ile halka arz edilmesine yönelik olarak 28.02.2017(bugün) tarihi itibariyle BİST ve SPK'ya gerekli başvurular yapılmıştır.

Kafein Yazılım hakkında bilgi

Kafein, 2005 yılında yazılım çözümleri geliştirmek amacı ile kurulmuştur. Müşteri memnuniyetini her zaman odağında tutan Kafein; başta telekom “BSS “Business Support System“ alanında olmak üzere, uygulama geliştirme, test / test otomasyon hizmetleri, proje yönetimi, anahtar teslim yazılım çözümleri, danışmanlık,yönetilen hizmetler ( managed services ) , dış kaynak kullanımı hizmetleri yanı sıra veri analizi, veri madenciliği ve veri arşivleme hizmetlerini de sunmaktadır.


BORSAAJANS.COM' UN YASAL UYARISI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.  Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir
Facebook'ta paylaş butonu
Print
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR
LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku