Hisse Yorum

VERTU-Verusatürk Girişim bilanço analizi

VERTU-Verusatürk Girişim 2020- 12 aylık bilanço analizi

VERTU-Verusatürk Girişim bilanço analizi

14 Şubat 2021 19:22
-A

+A

VERUSATÜRK GİRİŞİM BİLANÇO ANALİZİ

Borsa İstanbul'da bilanço mevsimi devam ediyor.

Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin 2020 yılı 12 aylık ve 4.çeyrek bilançoları gelmeye devam ediyor.

Hafta sonu olmasına rağmen şirketlerin bilançoları KAP'ta yer alamaya devam ediyor.

Bugün Borsa İstanbul'da işlem göre VERTU-Verusatürk Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı 2020 yılı 12 aylık bilançosunu açıkladı.

FİNANSAL ANALİZ

VERTU açıkladığı bilançoda 2020 yılı 12 aylıkta 181.739.390 TL net kar açıkladı.

Şirketin 2019-12 aylık bilançosunda 31.182.084 TL net kar açıklamıştı.

VERTU , 2020 yılında Net Kâr bir önceki yıla göre % 483 artmıştır.

VERTU, 2020 yılında Esas Faaliyet Kârı bir önceki yıla göre %479 artmıştır.

VERTU , 2020 yılında Aktif Büyüklük bir önceki yıla göre %107 artmıştır.

VERTU , 2020 yılında Özkaynaklar bir önceki yıla göre %100 artmıştır.

VERTU son kapanışa göre Piyasa Değeri 1.612 milyar TL

FAALİYET ANALİZİ

VERTU , 2020 yılında çeşitli şirketlere sermaye yatırımı yaptı.

Verusaturk’un çeşitlendirilmiş girişim sermayesi yatırımları arasında başta Verusa Holding liderliğinde yenilenebilir enerji sektörü gelmektedir. %51’ine ortak olduğu sektördeki yatırımı Pamukova Elektrik Üretim A.Ş., 2020 yılında halka açık bir şirket olan Pamukova Yenilenebilir Elektrik Üretim A.Ş.’nin (PAMEL) %80’ini satın almıştır.     

Verusaturk, yeni girişim sermayesi yatırımlarına yazılım sektöründe yenilikçi uygulamalar ve projeler geliştiren ‘’Core Engage’’ ve ‘’Zeroone Interactive’’ (dijital oyun ve yazılım), ‘ ’GoLive’’ (kurumsal yazılım ve çözümler), ‘’Probel’’ (sağlık bilgi yönetim sistemleri yazılımları),  sağlık sektöründe Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve UNICEF tarafından yürütülen program kapsamında, başarılı uygulamalarından dolayı Sağlık Bakanlığı tarafından "Bebek Dostu Hastane" ödülüne layık görülen ‘’Özel Akhisar Hastanesi ‘’ ve gıda üretimi-perakende sektöründe ulaştığı kahve zinciri pazar payı ile ilk 3 marka arasına girmeyi başaran, ‘’yılın en güvenilir ve bilinen yerli zincir markası’’ ödüllü ‘’Kahve Diyari’’ şirketlerinin sermayelerine ortak olarak devam etmiştir.

BORSAAJANS.COM' UN YASAL UYARISI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.  Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir


Facebook'ta paylaş butonu
Print
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR
LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku