Hisse Yorum

Tüpraş hisse senedi yorumu

Tüpraş hisse senedi yorumu ve hedef fiyatı

Tüpraş hisse senedi yorumu

6 Ekim 2016 18:16
-A

+A

TÜPRAŞ HİSSE YORUMU

Türkiye'nin şu an tek rafinerisi olan Tüpraş , ayrıca Türkiye'nin en büyük özel şirketleri arasında yer alıyor.

Özelliştirme sonrası Koç Holding bünyesine katılan ve geçen sene İzmir'de büyük bir yatırım yapan Tüpraş uzun yıllardan beri Borsa İstanbul'da işlem görüyor.

Geçen seneye nazaran bu sene düşen petrol fiyatları sonrası bilançosunda kâr azalması gözleniyor.2015 yılı 6 ayında  985.232.000 TL kâr açıklarken 2016 yılı 6 aylık bilançosunda 409.429.000 TL kâr açıkladı.Düşük gelen bilançoya neden olarak petrol fiyatlarındaki düşüş gösteriliyor.

Bilindiği gibi petrol fiyatları varil olarak 110 dolardan 2016'nın ilk aylarında 26 dolar seviyelerine kadar düşmüş daha sonra gelen alımlarla şu an varili 50-51  dolar seviyelerinde seyrediyor.

Tüpraş'ın hisse senedi performansına baktığımızda son bir yıl içinde en yüksek 77.050 TL, en düşük 55.750 TL son kapanış fiyatı (06.10.2016) 60.40 TL olduğunu görüyoruz.

Son günlerde Tüpraş hisse senedinde toparlanma görünüyor.Bunun en büyük nedeni ise artan petrol fiyatları olarak gösteriliyor.

Tüpraş'ın temel göstergeler ve mali verilerine göz atalım:

Tüpraş hisse senedi performansına göz atalım:
Tüpraş hisse senedi için Şeker Yatırım'ın yaptığı son analizde yaptığı yorumlara ve hedef fiyata göz atalım:

ŞEKER YATIRIM

Kaynak ve raporun devamı : http://www.sekeryatirim.com/Raporlar/aylik_bulten/SKY_Ayl%C4%B1kB%C3%BClten_Ekim2016.pdf

BORSAAJANS.COM' UN YASAL UYARISI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.Facebook'ta paylaş butonu
Print