Hisse Yorum

TRKCM-Trakya Cam hisse yorumu

Şeker Yatırım'dan TRKCM-Trakya Cam hisse yorumu ve hedef fiyatı

TRKCM-Trakya Cam hisse yorumu

22 Ekim 2016 11:11
-A

+A

TRAKYA CAM HİSSE YORUMU

Trakaya Cam Şirket Bilgileri

İş Bankası iştirakı olan Şişe Cam Grubu'na ait Trakya Cam , 17 bağlı ortaklığı , 3 iş ortaklığı ve 3 iştirakten oluşan bir firmadır.
Trakya Cam 1978 yılında kurulmuş ve 1981 yılında üretime başlamıştır.Şirket günümüzde öne çıkmış en ileri teknoloji ile faaliyetlerini devam ettirmektedir.

Şirket ne üretiyor ?

Trakya Cam 'ın üretim alanlarına baktığımızda ;
  • Temel camlar (düz cam,ayna,buzlu cam)
  • Otomotiv Camları,enkapsüle ve diğer araç camları
  • Enerjide kullanılan camlar
  • Beyaz eşya yapımında kullanılan camlar
öne çıkmaktadır.

Yurtdışında nerelerde faaliyet gösteriyor ?

Yurtiçindeki büyük üretimi yanında yurtdışında da faaliyetlerine devam ediyor.2006 yılında Trakya Glass Bulgaria EAD adı ile Bulgaristan'da float hattını ve ardından ayna ve temperli cam hatları devreye alınmıştır.

Bulgaristan Otocam Fabrikası ise 2010 yılı Temmuz ayında faaliyete başlamıştır. Bulgaristan’daki büyümesine 2013 yılında devreye alınmıştır.

2009 yılında  Mısır ve Rusya’daki düzcam faaliyetlerini, Saint-Gobain ile ortaklaşa geliştirme kararı almıştır.

Saint-Gobain’in Mısır’da yerel bir yatırımcı ile yürütmekte olduğu projeye %30,48 oranında iştirak etmiştir. Mısır’daki düzcam fabrikası 2010 yılı Temmuz ayında devreye alınmıştır.

Rusyanın Tataristan Bölgesi’nde %70 Şişecam Düzcam-%30 Saint Gobain ortaklığıyla gerçekleştirdiği float hattını Haziran 2014’te devreye almıştır.

Trakya Cam hisse performansı

Trakya Cam hisse senedi son bir yıllık performansına göz atalım.Trakya Cam son bir yılda % 39 yükseliş yaşamış,6 aylık hisse performansına baktığımızda % 31 artış olurken son üç aylıkta % 14.60 oranında artış göstermiştir.Trakya Cam mali tablo ve temel göstergeleri

Trakya Cam , 2016 aylık bilanço verilerine göre 386 milyon TL kâr elde etmiştir. 2016/9 aylık bilançosu ise 9 Kasım 2016 tarihinde açıklanacak.Bu bilgiler sonrası Şeker Yatırım'ın Trakya Cam hisse yorumuna ve hedef fiyatına göz atalım: