Hisse Yorum

TATGD-Tat Gıda 2017 hisse beklentileri

TATGD-Tat Gıda 2017 hisse beklentileri , Tat Gıda hisse yorumları

TATGD-Tat Gıda 2017 hisse beklentileri

28 Aralık 2016 01:20
-A

+A

TAT GIDA ŞİRKET YORUMU

1967 Mustafa Kemalpaşa, Bursa’da kurulmuş olup halen Mustafa Kemalpaşa-Bursa Karacabey-Bursa ve Torbalı İzmir tesislerinde salça, ketçap, mayonez, domates ürünleri, sebze konservesi faaliyetlerini sürdürmektedir. 

Türkiye'nin en tatnınmış gıda markalarından olan Tat Gıda , 2013yılında büyük bir birleşim yaşadı.SEK, Maret ve Pastavilla; Tat Konserve Sanayi A.Ş. altında birleşti. Bu birleşmeden sonra büyük bir yapılanmaya giden şirket daha da güçlendi.

 Tat Gıda Türkiye’de ihracata dönük tarımsal endüstrinin kuruluşuna öncülük eden bir gıda devidir.

İhracatını gerçekleştirdiğimiz ürünler arasında Domates ürünleri, Sebze ürünleri, Süt ürünleri, Makarna ürünleri olmak üzere tüm işletmelerimizdeki ürünlerimiz yer almaktadır. Tat Gıda  ihracatını bünyesindeki markalı ürünler ile Japonya'dan Amerika Birleşik Devletleri'ne kadar 40’ı aşkın ülkede tüketiciyle buluşturmaktadır.

Uzun yıllardan beri Borsa İstanbul'da işlem gören Tat Gıda hisse senedi ''TATGD'' kodu ile işlemlerine devam ediyor.

Tat Gıda çatısı altında birleşen işletmelere göz atalım.

SEK Süt İşletmeleri

Tat Gıda Sanayi A.Ş. SEK Süt işletmesi, süt üretim aşamalarından sofraya kadar devam eden kalite anlayışı ile müşterilerine hizmet vermektedir.

Tat İşletmeleri

TAT domates ürünleri, başta salça ve konserve çeşiteri olmak üzere birçok ürün bu işletmede üretilmektedir.

Pastavilla İşletmesi

Tat Gıda'nın irmik ve makarna üretimi bu tesislerde üretilmektedir.

Şirket hakkında kısa bilgi verdikten sonra şimdi de şirketin hisse senedi fiyat ve performans bilgilerine yer verelim.

Tat Gıda hisse senedi fiyat analiiz


Son 1 Yıllık En Düşük 4,320 TL
Son 1 Yıllık En Yüksek 6,440 TL
Son Kapanış fiyatı: 5,670  TL

Tat Gıda hisse senedi performansı


3 Aylık performans: % -2.58 (düşüş)
6 Aylık performans: % 5.59 (artış)
12 Aylık performans:% 1.18 (artış)

Tat Gıda uzman yorumları

Tat Gıda hisse bilgilerinden sonra şirket için yapılan aracı kurum analizlerine bakalım.

Bugün borsagündem'de yer alan haberde, Alan Yatırım Tat Gıda şirket raporuna yer verildi.

Alan Yatırım'ın yaptığı bu analize göz atalı


Tat Gıda, yiyecek ve içecek sektöründe faaliyet gösteren ve çatısı altında 3 farklı segmentten (domates ürünleri, süt ve makarna) markalar içeren bir şemsiye şirketidir.

NE ÖĞRENDİK?

Yeni ürünler ile birlikte daha yüksek pazar payı…  Şirket, daha yüksek karlılığa sahip olan katma değerli ürünler ile pazar payını artırmayı hedeflemektedir. Bu nedenle, Tat Gıda, büyük bir potansiyel barındırdığına inandığımız süt ürünleri segmentindeki ürün çeşitliliğini genişletmeyi planlamaktadır.

Yeniden yapılanma tamamlandı… Şirket, 2014 yılında yeniden yapılandırma sürecine girdi ve ilk olarak, et segmentindeki markası olan Maret'i, zor piyasa koşulları ve düşük karlılık nedeniyle, 75 milyon USD'ye sattı.

Ham süt fiyatları, Ulusal Süt Konseyi tarafından düzenlenmektedir… Ham madde, toplam maliyetlerin %75'ini oluşturmakla beraber ana maliyet kalemidir. En önemli ham madde ise, ham süttür.

Gümrük Birliği kapsamının genişletilmesi pozitif... Gümrük ve Ticaret Bakanı, Gümrük Birliği kapsamının genişletilmesi için Türkiye ve Avrupa Birliği arasında müzakerelerin 2017 yılının ilk çeyreğinde başlayabileceğini belirtti.

Yeni temettü politikası ile birlikte düzenli temettü dağıtıcısı konumuna gelecek… Tat Gıda, 10 yıl sonra ilk defa 2016 yılında, %2 temettü getirisi ve %25 kar payı dağıtım oranı ile birlikte 17 milyon TL temettü dağıttı.

NE DÜŞÜNÜYORUZ?

Şirket, yeniden yapılanma süreci sonrasında daha iyi durumda olduğunu düşünmekteyiz. Ek olarak, yeni ürünler ile birlikte ürün yelpazesini genişletmesi ve süt ürünleri segmentindeki potansiyelin dikkat çekici olduğuna inanmaktayız...

ALAN YATIRIM

Kaynak Link: http://www.borsagundem.com/haber/tat-gida-hisse-degerlendirmesi/1151816

BORSAAJANS.COM' UN YASAL UYARISI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR
LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku