Şirket Haberleri

SPK'dan bedelli sermaye artışlarına onay !

SPK haftalık bülteni yayımlandı

SPK'dan bedelli sermaye artışlarına onay !

23 Ocak 2020 22:12
-A

+A

SPK BÜLTENİ YAYIMLANDI

Her hafta olduğu gibi bu hafta da SPK bülteni yayımlandı.

Borsa yatırımcılarının haftalık olarak takip ettiği SPK bülteninde bu hafta da çeşitli sermaye artırımlarına dair kararlar alındı.

İŞTE SPK bülteninde yer alan sermaye artırm kararları

Çemaş Döküm Sanayi A.Ş.  237.000.000 TL olan sermayesi bedelli olarak 237.000.000 TL bedelli artırılarak 474.000.000 TL'ye yükseltilecek.

RTA Laboratuvarları Biyolojik Ürünler İlaç ve Makine Sanayi Ticaret A.Ş 36.100.000 TL olan sermayesi tahsisli artırılarak 4.900.000 TL artırılarak 41.000.000 TL'ye yükseltilecek.

RTA Laboratuvarları Biyolojik Ürünler İlaç ve Makine Sanayi Ticaret A.Ş.’nin (Şirket) 50.000.000 TL kayıtlı sermaye tavanı içerisinde 36.100.000 TL olan çıkarılmış sermayesinin, mevcut ortakların yeni pay alma hakları tamamen kısıtlanarak, 4.325.000 TL nominal değerli kısmı Şirket’in mevcut ortaklarından İCG Finansal Danışmanlık A.Ş.’ye (İCG) ve 575.000 TL nominal değerli kısmı Şirket’in mevcut ortaklarından Güler Yatırım Holding A.Ş.’ye (Güler Holding) tahsisli olarak satılmak üzere 41.000.000 TL’ye artırılması sebebiyle ihraç edilecek toplam 4.900.000 TL nominal değerli paylara ilişkin olarak hazırlanan ihraç belgesinin Kurulumuzca onaylanması talebinin,  - 1 TL nominal değerli payın satış fiyatının 2,40 TL ile Borsa İstanbul A.Ş.’nin (Borsa) Toptan Alış Satış İşlemlerine İlişkin Prosedürü çerçevesinde belirlenecek baz fiyattan yüksek olanın esas alınarak 2,40 TL’den az olmamak üzere belirlenmesi suretiyle olumlu karşılanmasına ve -


Güler Holding ve ICG lehine tahsisli olarak ihraç edilecek toplam 4.900.000 TL nominal değerli payların, sermaye artırımına katılanların vermiş oldukları taahhütler çerçevesinde, payların Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş. (MKK) nezdindeki hesaplarına geçtiği tarihten itibaren 2 yıl süreyle Borsa’da satılamayacağı, Borsa’da satılması sonucunu doğuracak işlemlerde bulunulamayacağı, Borsa dışında satma, devretme durumunda payları satın alanlara/devralanlara payların 2 yıl süreyle Borsa’da satılamayacağına ilişkin olarak MKK’ya bildirimde bulunulmasına   karar verilmiştir.
 
 KAYNAK: SPK

BORSAAJANS.COM' UN YASAL UYARISI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.  Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR
LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku