Şirket Haberleri

SPK bülteninde 2 bedelli 2 bedelsiz haberi

11 Kasım 2016 SPK Bülteni yayınlandı

SPK bülteninde 2 bedelli 2 bedelsiz haberi

11 Kasım 2016 21:06
-A

+A

11 KASIM SPK BÜLTENİ

Borsa İstanbul'da işlem gören şirketler bedelli ve bedelsiz sermaye artırım yapmak istedikleri zaman önce kendi genel kurullarında onaylatıp SPK'ya başvuruyorlar.

SPK da bu başvuruları önce yayınlıyor daha sonra inceleyip onay verip vermediğini yine SPK bültenleri ile bildiriyorlar.

SPK'nın bu haftaki yani 11 Kasım 2016 tarihinde yayımladığı bültende iki şirket bedelsiz başvurusunda bulundu.

Bedelsiz başvurusu yapan şirketler

İlk olarak Finansbank kâr payından karşılanmak üzere 150 milyon TL sermaye artırımında bulunmak üzere SPK'ya başvuru da bulunacak.

Diğer bedelsiz sermaye artırım başvurusu yapan şirket ise Ostim Endüstriyel Yatırımlar ve İşletme A.Ş oldu.Ostim iç kaynaklardan karşılanmak üzere 9 milyon TL sermaye artırımında bulunmak üzere SPK'ya başvurdu.

Bedelli başvurusu onaylalan şirketler

SPK bülteninde yer alan habere göre Borsa İstanbul'da işlem gören iki şirketin bedelli sermaye artırım başvuruları onaylandı.

Makina Takım Endüstri A.Ş'nin daha önce halka arz şeklinde yapacağı 100 milyon TL'lik bedelli sermaye artırımı SPK tarafından onaylandı.Makina Takım 100milyon TL olan sermayesini 200 milyon TL'ye çıkaracak.

Akiş GYO birleşme türü ile yapacağı 230 milyon 91 bin 850 TL bedelli sermaye başvurusu SPK tarafından onaylandı.Akiş GYO 200 milyon TL olan sermayesini 430 milyon 91 bin 850 TL'ye yükseltilecek.


İŞTE 11 KASIM SPK BÜLTENİ DETAYLARI
KAYNAK : SPK
Facebook'ta paylaş butonu
Print
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR
LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku