Şirket Haberleri

Son dakika gelen şirket haberleri-16.11.2018

Son dakika gelen şirket haberleri-16.11.2018 Cuma

Son dakika gelen şirket haberleri-16.11.2018

16 Kasım 2018 10:46
-A

+A

16 KASIM ŞİRKET HABERLERİ

Borsa İstanbul'da şirketlerden haber akışları devam ediyor.

Yatırımcılar açısından büyük öneme sahip olan şirket haberleri ile hisse performanslarını da etkiliyor.

Bazı aracı kurumlar da şirket haberlerine çeşitli yorumlarda bulunuyor.

Ziraat Yatırım günlük şirket haberleri ve analizi

İş GYO (ISGYO, Öneri "AL", Nötr): Şirket, portföyünde yer alan İş Kuleleri Kule 3'ün kiralama çalışmalarına  devam edildiğini duyurmuştur.


Vakıfbank (VAKBN, Öneri "AL", Nötr): Banka İstanbul Uluslararası Finans Merkezi (İUFM) projesi kapsamında devam etmekte olan Vakıf Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'na (VKGYO, Pozitif) ait projenin Genel Müdürlük hizmet binası olarak kullanılması planlanan 52 katlı bloğunda yer alan 22,9bin m²'lik yerin 300mn TL'ye satın alınması hususunda Genel Müdürlük makamının yetkili kılındığını duyurmuştur.


Ulaştırma: Ulaştırma Bakanı Cahit Turhan Kanal İstanbul'da inşaatın başlangıcının 2020 yılına kalmaması gerektiğini ve Kanal İstanbul'un etrafındaki alanlar için imar planlarının son aşamaya gelmek üzere olduğunu söyledi.

Turhan ayrıca, İstanbul'da Sabiha Gökçen havalimanı ile üçüncü havalimanını birbirine bağlayacak demiryolu hattının projelendirme çalışmalarında son aşamaya gelindiğini ve en yakın zamanda inşaatı için ihaleye çıkacaklarını söyledi.  (Kaynak: Reuters)


Aksa Enerji (AKSEN, Nötr): Bloomberght.com internet sitesinde yayınlanan habere göre Aksa Enerji CEO'su Cüneyt Uygun Manisa Doğalgaz Çevrim Santralini elden çıkarmak amacıyla yapılan başvuruda amaçlarının diğer santrallerinde yaptıkları gibi paketleyip yurtdışında bir bölgede hayata geçirmek olduğunu vurguladı. Hisse geri alım planlarının olmadığı ve Mali'de de bir kapasite büyütme ve süre uzatma planlarının olduğunu bilgisi de haber yer almıştır.

ZİRAAT YATIRIM

BORSAAJANS.COM' UN YASAL UYARISI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.  Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir

Facebook'ta paylaş butonu
Print
LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku