Hisse Öneri

SELEC-Selçuk Ecza hisse yorumu hedef fiyatı

Gedik Yatırım SELEC-Selçuk Ecza hisse yorumu hedef fiyatı

SELEC-Selçuk Ecza hisse yorumu hedef fiyatı

18 Ocak 2017 00:02
-A

+A

SELÇUK ECZA HİSSE YORUMU

Türkiye'nin önde gelen ilaç dağıtım şirketi olan Selçuk Ecza Deposu uzun süredir SELEC kodu ile Borsa İstanbul'da işlem görüyor.

Selçuk Ecza Deposu şirket tarihçesi

10 Ekim 1958'de Selçuk Ecza Deposu bir aile şirketi olarak faaliyete geçti. Anadolu Selçukluları'nın merkezi Konya'da kurulan şirkete, hem Selçuklulara bir saygı işareti olarak hem de bu ismin uğur getireceği inancıyla Selçuk Ecza Deposu adı verildi.

İlaç sektöründe faaliyet gösteren Selçuk Ecza Deposu,geniş ağı ile eczanelere ilaç dağıtımı yapmaktadı. Selçuk Ecza,bugün 99 şubesi ile Türkiye çapında yaklaşık 20.000 eczaneye hizmet verebilecek kapasiteye sahiptir. 5000'e yakın çalışanı ve 2000'den fazla aracıyla ülke dahilinde ulaşamadığı il ya da ilçe yoktur.

Sektör bilgisi

İlaç sektöründe faaliyet gösteren Selçeuk Ecza Deposu diğer sektör şirketleri gibi Euro-TL'deki artışın ilaç fiyatlarına yansıtılması ile gelecek stok kârı bekliyor.İlaç fiyatlarındaki güncelleme Şubat ayı sonuna doğru gelebilir.Bu güncellem ile gelebilecek stok kârları 2017/1.çeyrek bilançosuna yansıyabilir.

Selçuk Ecza fiyat analizi

Haftalık En Düşük:3,30
Haftalık En Yüksek:3,50

Aylık En Düşük:3,02
Aylık En Yüksek:3,50

Yıllık En Düşük:2,19
Yıllık En Yüksek:3,50

Selçuk Ecza hisse ortalama analizi

Alt Marj Fiyatı:2,72
Üst Marj Fiyatı:4,08

20 Günlük Ortalama:3,23
52 Günlük Ortalama:3,15

Selçuk Ecza Deposu aracı kurum veya uzman analizi hedef fiyat beklentisi

Gedik Yatırım'ın bugün (17 0cak 2017) bülteninde yer alan SELEC-Selçuk Ecza Deposu için hedef fiyat ve temel analize dair yorumlara yer verdi.

Kaynak: GEDİK YATIRIM

Bültenin devamı : 
https://gedik-cdn.foreks.com/yatirim/reports/files/000/001/085/original/SELEC_12012017.pdf?1484646955

BORSAAJANS.COM' UN YASAL UYARISI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Facebook'ta paylaş butonu
Print
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR
LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku