Şirket Haberleri

ODAS-Odaş Elektrik 2018 beklentileri

Odaş Elektrik Çan Kömür Santrali ve altın madenciliği faaliyet beklentileri

ODAS-Odaş Elektrik 2018 beklentileri

10 Mayıs 2018 20:44
-A

+A

ODAŞ ELEKTRİK FAALİYET BEKLENTİLERİ

Borsada bilançolar açıklanmaya devam ediyor.

2018 yılı 3 aylık bilançolar için bugün sn gündğ ve birçok şirket bilançosunu bugün açıkladı.

Bugün açıklanan bilançolardan biri de elektrik sektöründe işlem gören Odaş Elektrik oldu.

Odaş Elektrik geçen seneye göre oldukça kötü bir bilanço açıkladı.

Geçen yıl yani 2917 yılı 3 aylık bilançosunda 13 milyon 288 bin 729 TL zarar açıklayan Odaş Elektrik bu yıl zararnı katladı.

Odaş Elektrik 2018 yılı 3 aylık bilançosunda 56 milyon 321 bin 633 TL zarar açıkladı.

Odaş Elektrik ciro bazında bir artış yaşasa da hem brütk hem de net kâr rakamlarında geçen senenin gerisinde kaldı.

Odaş Elektrik yatırımcılarının büyük bir merakla beklediği ve bir türlü açılamayan Çan 2 Termik Santrali'ne dair de açıklamaların bulunduğu yatırımlara dair açıklamalarda bulundu.

Odaş Elektrik ayrıca yayınladığı 2018 beklentilerine dair raporunda şu ifadelere yer verdi:

Çan -2 Termik Santral Yatırımı (340 MWm/330MWe)
  
 
330 MWm/ 340 MWe kurulu güce sahip olacak Çan-2 Termik Santral Yatırımının ilk ateşlenmesinin yapılmasının ardından devreye almaya yönelik çalışmalar hızlı bir şekilde devam etmekte olup, Bakanlık Kabulünün Haziran ayı içerisinde yapılması öngörülmektedir.
 
Karaağaç Yıldız Altın ve Gümüş Madeni
 
Karaağaç Yıldız Altın ve Gümüş Madeni Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) Raporu süreci devam etmekte olup Ağustos ayına kadar alınması öngörülmektedir. Diğer taraftan altın yatırımının finansmanına yönelik çalışmalara başlanmıştır.
    
2018 1. Çeyrek
    
Birinci çeyrek dönemi içerisinde gerçekleşen Faiz Vergi Amortisman Öncesi Kar'ın oluşmasında, Urfa Doğalgaz Çevirim Santrali'nin her beş yılda bir yapılan genel büyük bakımının yapılmış olması, iştirakimiz Suda Maden A.Ş. bünyesinde devam eden Antimuan üretim ve satış faaliyetleri kapsamında üretim fırınlarından birinde geçici süreyle gerçekleşen duraklamanın olması ve Grubun kömür satışlarının sezon etkisi dolayısıyla takip eden dönem içerisinde asıl olarak başlayacak olması etkili olsa da 12.03.2018 tarihli özel durum açıklamasında belirttiğimiz gibi grubun 2018 yılı konsolide FAVÖK rakamının 2017 yılına göre en az 4 katına, Net Satışlar rakamının ise en az 2 katına ulaşmasına yönelik beklenti, 2018 yılı 1. Çeyrek verileri dahilinde de geçerlidir.

Odaş Elektrik hisse fiyat analizi

Odaş Elektrik hisse senedi  ÇAN 2 Termik Santrali'nin geçikmesi, borsadaki düşüş ve dövizdeki artış sebebiyle son aylarda sert geri çekilmeler yaşadı.

Son bir yıllık dönemde % 31.88 artış yaşayan Odaş Elektrik hisse senedi son haftalarda sert düşüş yaşıyor.

Son 3 aylık periyodda 7.78 zirvesini gördükten sonra dün 4.80 desteğine kadar gerileyen Odaş hisse senedi bugün 5.26 TL'den günü kapattı.


20 Günlük Ortalama:5,94
52 Günlük Ortalama:6,40
Haftalık En Düşük:4,85
Haftalık En Yüksek:5,92
Aylık En Düşük:4,85
Aylık En Yüksek:6,54
Yıllık En Düşük:3,92
Yıllık En Yüksek:7,90

BORSAAJANS.COM' UN YASAL UYARISI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.  Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir

Facebook'ta paylaş butonu
Print
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR
LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku