Şirket Haberleri

O şirketler birleşmeyi iptal etti !

Günlük şirket haberleri analizi

O şirketler birleşmeyi iptal etti !

19 Temmuz 2017 09:47
-A

+A

GÜNLÜK ŞİRKET HABERLERİ

Borsada işlem gören şirketlerin haber akışları sürüyor.

Bugün de birçok borsa şirketinden haberler geldi.

Şirketlerden gelen haberlerin analizi ve tavsiyeleri ise aracı kurum uzmanları tarafından yapılıp aracı kurum günlük bültenlerinde yayınlanıyor.

Bugün Ziraat Yatırım günlük bülteninde öne çıkan şirket haberleri ve tavsiyeleri

Bugün için öne çıkan en önemli haber İŞGYO ile TSGYO arasındaki birleşme işleminin iptal edildiğinin duyurulması oldu.

İş GYO (ISGYO, Öneri "AL", Nötr): İş GYO, TSKB Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (TSGYO, Nötr) ile birleşmesi işleminden vazgeçildiğini duyurmuştur.


Akbank (AKBNK, Öneri "EKLE", Nötr):
Banka ile Banka ve Sigorta İşçileri Sendikası arasında 01.01.2016 - 31.12.2017 dönemini kapsayan Toplu İş Sözleşmesi, Yüksek Hakem Kurulu Başkanlığı'nın kararı ile sonuçlandırılmıştır.

Avivasa (AVISA, Nötr): Avivasa bireysel emeklilik sisteminde (BES) katılımcıların yatırım yaptıkları varlıklar arasına gayrimenkulleri ekleyerek, BES'te gayrimenkule yatırım imkanı getirdi. Avivasa'dan yapılan açıklamada, BES katılımcılarının "esnek fonlar" içerisinde gayrimenkul yatırım fonuna belli oranda yatırım yapabileceği ifade edildi. (Kaynak: Reuters)

Emlak Konut GYO (EKGYO, Öneri "Al", Nötr): Şirket projelerinden "İstanbul Sarıyer İstinye Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi" kapsamında toplam 555 adet bağımsız bölüme ait Yapı Ruhsatları 14.07.2017 tarihinde alınmıştır.

Galatasaray (GSRAY, Nötr): Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar AŞ, bedelli sermaye artırımı kapsamında kullanılmayan yeni pay alma (rüçhan) haklarına karşılık gelen payların 19-20 Temmuz 2017'de Borsa İstanbul'da satışa sunulacağını duyurdu.


Özelleştirme: Elektrik Üretim AŞ'ye (EÜAŞ) ait 38 megavat kapasiteli Yenice hidroelektrik santralinin (HES) ve bu santral tarafından kullanılan taşınmazların özelleştirme ihalesinde, en yüksek teklifi 130,3mn TL ile Kılıç Enerji Üretim AŞ verdi. (Kaynak: Dünya)

Anel Elektrik (ANELE, Sınırlı Negatif): 7/6/2017 tarihli KAP açıklaması ile Astaldi-Türkerler Ortak Girişimi tarafından, Ankara Etlik Entegre Sağlık Kampüsü Projesi kapsamında ihaleye çıkarılan "T6 Onkoloji Binası, Radyoterapi Binası ve P1 Park Alanı Elektrik ve Mekanik işleri Mal ve Hizmet Alım" işi için Anel Elektrik ile NBI Elektrik Elektromekanik Tesisat İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti (Astaldi Grup) oluşturacağı Adi Ortaklık adına verilmiş olan toplam 51.000.000.00 TL + KDV tutarlı teklifin kabul edildiği, buna ilave olarak, Şirketin T4 Çocuk Hastanesi ve T5 Kadın Hastaneleri paketleri için verdiği teklifin de, yukarıda bahsedilen paketlerle aynı birim fiyatlarla olmak üzere metrajları belirlendiği zaman teklif tutarımıza ilave edilmek üzere Ana Müteahhit Astaldi Türkerler Ortak Girişimi tarafından kabul edildiği bildirilmiş ve taraflar arasında sözleşme imzalanmasına yönelik  müzakerelere başlanmıştı.
 
Anel Elektrik Yönetim Kurulu, Ana Müteahhit Astaldi-Türkerler Ortak Girişimi tarafından hazırlanan sözleşmenin müzakereler sırasında değiştirilemeyen bazı şartlarının, şirketin işin yapımı ve sonrasında karşı karşıya kalabileceği mali risklerin boyutunun tespitini güçleştirdiği ve bu durumun şirketin pay sahiplerinin aleyhine sonuç doğurabilecek nitelikte olduğu değerlendirmesini yapmıştır. Bu çerçevede şirket veya iştirakleri ile NBI Elektrik Elektromekanik Tesisat İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti arasında yukarıdaki bahsedilen işin yapımı amacıyla kurulması öngörülen Adi Ortaklık çalışmalarına devam edilmemesine ve söz konusu yapım işinde yer alınmamasına karar verilmiştir.

Bimeks (BMEKS): Şirket mevcut üç tahvilini yeniden yapılandıracağını ve ayrıca olası ortaklık seçeneklerini değerlendirmekte olduğunu kaydetti. (Kaynak: BloombergHT)

Kiler GYO (KLGYO, Nötr): İstanbul Başakşehir'de yer alan "Referans Başakşehir" projesine ait toplam 150 adet bağımsız bölümün Yapı Ruhsatları 30.06.2017 tarihinde alınmıştır.

ZİRAAT YATIRIM

Bültenin devamı:https://www.ziraatyatirim.com.tr/TRK/sabah-stratejisi

BORSAAJANS.COM' UN YASAL UYARISI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.


Facebook'ta paylaş butonu
Print
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR
LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku