Hisse Öneri

Meksa Yatırım'dan orta vade 10 hisse tavsiyesi

Meksa Yatırım'dan orta vade 10 hisse önerileri

Meksa Yatırım'dan orta vade 10 hisse tavsiyesi

7 Aralık 2017 22:05
-A

+A

MEKSA  YATIRIM HİSSE ÖNERİ LİSTESİ

Borsa İstanbul'da inişli çıkışlı olsa da yükseliş trendinin yaşandığı bir yılı geride bırakıyoruz.

Yılın son ayına girdiğimiz bugülerde aracı kurumların kısa,orta ve uzun vadeli hisse önerileri de yayınlanmaya başladı.

Borsa yatrımcılarının hisse seçimine 2018 yılında daha özen göstermesi gerekiyor.

2017 yılında borsa genelinde bir yükeliş yaşanmış 70 binli seviyelerden 115 bin seviyelerine kadar bir yükseliş yaşanmıştı.

Yatırımcıların hisse seçimine çok dikkat etmese de birçok hissenin iyi bir yükseliş yaşadığını gördük.

2018 yılı ise bu açıdan 2017 yılını aratabilir.2017 yılında hem borsadaki yükselişin hem de şirketlerin 2016 yılına göre kârlılıklarının artığını gördük.

2018 yılı ise hem ülke ekonmomisi için hem de şirketler için zorlu bir yıl olabilir.Artan enflasyon ve bu seneye göre daha düşük bir büyümenin beklenmesi ayrıca kurlardaki oynaklığın devam etmesi durumunda şirket kârlılıklarının olumsuz etkilenmesi beklenebilir.

2018 hisse sçiminde temel ve teknik analizler sonucu diğer hisselere göre kârlılığında , büyümesinde artış beklenen 2017 yılına göre daha güçlü bir temel ve tekniğe sahip hisseleri portföylere almakta fayda vardır.

Bu bilgilerden sonra Meksa Yatırım'ın bugün yayınladığı bültende yer alan haftalık ve orta dönem hisse portföyünde yer alan hisse senetlerine göz atalım.NOT:Tüm analizler ve hisse önerleri için aşağıda vereceğimiz Meksa Yatırım linkine tıklayabilirsiniz.

Kaynak link: MEKSA YATIRIM

BORSAAJANS.COM' UN YASAL UYARISI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.  Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir
Facebook'ta paylaş butonu
Print
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR
LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku