Hisse Öneri

KRDMD-Kardemir hisse yorumları hedef fiyatı

İş Yatırım KRDMD-Kardemir hisse yorumları hedef fiyatı

KRDMD-Kardemir hisse yorumları hedef fiyatı

9 Eylül 2018 14:38
-A

+A

KARDEMİR D HİSSE YORUMLARI

Büyük yatırımlar meyvesini veriyor.

Son yıllarda artan demir-çelik , ray ve lokomitif tekeri ihtiyacı yanında stratejik öneme sahip ürünlerin yatırımına büyük bütçe ayıran ve yatırımlarının bir kısmını bitiren Kardemir D  artan karlılığı ile dikkat çekiyor.

Karabük Demir Çalik , bir kaç yıl öncesine kadar yüklü borçları ve yazdığı zararlar ile göze çarpıp yatırımcısını düşen hisse senetleri ile üzerken son bir yıllık kazancı ve karlılığı ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Kardemir D hisse senedi son bir yılda % 65,27 yükseliş yaşadı ve son kapanış fiyatı 4.33 TL oldu.

Kardemir bilanço detayları

2018/6 aylık bilanço verileri


CİRO:1.744.347.150 TL
BRÜT KÂR:546.726.136 TL
FAALİYET
KÂRI:524.731.948 TL
NET KÂR:300.445.079 TL
NET BORÇ:448,6 Milyon TL
DÖVİZ POZİSYONU:-1.043.686.936 TL
PİYASA DEĞERİ:3.378,4 Milyon TL


İş Yatırım'dan Aslı Özata Kumbaracı'nın 11.06.2018 taarihli Kardemir D hisse yorumu ve hedef fiyat analizi

Yatırım Teması

Kardemir yerel pazardaki güçlü pozisyonu, devam eden yatırımları ve elverişli maliyet ortamı sayesinde güçlü büyüme ve karlılığı sahip.

Katalizör

Şirket 2018 yılında 2.3 milyon ton üretim hacmi ile %23-25 FAVÖK marjı kaydetmeyi bekliyor. Şirketin orta vadedeki hedefi ise 3-3.5 milyon ton üretim hacmine ulaşmak.

Kardemir’in ray üretimi ile başlayan, katma değerli ürünlere odaklanan yatırım stratejisinin operasyonel karlılığa olumlu etki edecektir. Yatırımların tam kapasiteye ulaşması 3-5 yıl sürüyor. Kangal ve inşaat demiri arasındaki fiyat farkına baktığımız zaman kangal üretiminin artması şirketin karlılığını arttıracaktır.

Demiryolu tekeri üretim tesisi yatırımı da diğer önemli yatırımları arasında bulunuyor. Yatırımın 2018 yılının ikinci yarısında ticari işletmeye alınması ve üretim kapasitesinin 200 bin adet olması hedefleniyor.

Filyos Liman yatırımı bir süredir şirketin gündeminde yer alıyor çünkü limanın lojistik maliyetlerini düşürmesi ve tedarik zinciri yönetimini geliştirmesi bekleniyor.

Riskler

Makroekonomik şartlarda elverişsiz ve ani değişimler uzun çelik talebinde negatif etki yaratabilir. Ayrıca, çelik fiyatlarında düşüş, demir cevheri ve kömür maliyetlerinde artış marjlar üzerinde baskı yaratabilir.

Hedef Fiyat: 5,15 TL

Kaynak:https://www.isyatirim.com.tr/tr-tr/analiz/hisse/sayfalar/sirket-karti.aspx?hisse=KRDMD

BORSAAJANS.COM' UN YASAL UYARISI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.  Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir

 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR
LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku