Şirket Haberleri

Hisselere etki eden şirket haberleri-27.06.2019

Günlük şirket haberleri-27 Haziran 2019

Hisselere etki eden şirket haberleri-27.06.2019

27 Haziran 2019 10:45
-A

+A

GÜNLÜK ŞİRKET HABERLERİ

Borsa İstanbul'da pozitif seyir sürüyor.

İstanbul seçimlerinin sona ererek belirsizliklerin bir kısmı ortadan kalktı.

Hafta başında başlayan pozitif seyir devam ediyor.

Borsa şu an % 0,88 yükselişle 95 bin 671 puandan işlem görüyor.

Günün öne çıkan şirket haberlerini A1 Capital'in günlük bülteninden alalım:


    ASUZU & AGHOL – Anadolu ibareli markaların AGHOL bünyesinde toplanması çerçevesinde Anadolu Savunma markasının AGHOL bünyesine devredildiği, söz konusu markanın ASUZU tarafından kullanılmasına yönelik taraflar arasında lisans sözleşmesi imzalanacağı açıklandı.
    AKBNK – 35 gün vadeli 30,6 milyon TL, 69 gün vadeli 178,9 milyon TL ve 70 gün vadeli 52,3 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.
    AKGUV – Şirketin güvenlik alanındaki faaliyetlerinin çeşitlenmesi sebebiyle unvanının Orjin Bilişim Savunma Sanayi ve Güvenlik A.Ş. olarak değiştirilmesi için SPK’ya esas sözleşme tadil başvurusu yapıldı.
    ANELE – Acredo tarafından açılan davanın reddedilmesinin ardında Acredo ile sulh anlaşmasına varıldığı ve 2,2 milyon TL olarak alınan ödemenin 1,13 milyon TL olarak Acredo’ya ödendiği ve Acredo tarafından davalardan feragat edildiği açıklandı.
    AVGYO – Samsun Çarşamba’daki 10.136,35 m²’lik Çarşamba Şehirlerarası Otobüs Terminalinin 4.924 m²’lik kısmının 5 yıllığına  aylık 30.000 TL bedelle kiraya verildiği açıklandı.
    DERAS.HE – Şirket paylarının halka arzı kapsamında 11.000.000 adet payın pay başına 2,66 TL fiyatla halka arzı bugün ve yarın Borsa’da Sabit Fiyatla Satış yöntemiyle gerçekleştirilecek. Yeterli talep gelmesi halinde bugün satış gerçekleştirilebilecek.
    FONET – Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü ile 36 Aylık SBYS Hizmet Alımı Sözleşmesinin 8,2 milyon TL bedelle imzalandığı açıklandı.
    GARAN –  55 gün vadeli 53,6 milyon TL ve 177 gün vadeli 24,5 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.
    GEDIK – Etiler Şubesi’nin kapatılmasına karar verildi.
    GYHOL – Gedik International LTD’deki paylarının tamamının sermaye taahhüt borcunun şirkete ödenmesi koşuluyla GYHOL Alfa Uluslararası İş Geliştirme’ye devredilmesine karar verildi.
    MGROS – 1 milyar TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında SPK’ya başvuru yapıldı.
    PRKAB – TEİAŞ tarafından açılan ihaleye 41,9 milyon TL ile en iyi teklifin verildiği, teklifin değerlendirme aşamasında olduğu açıklandı.
    PGSUS – 2019 yılı beklentileri kapsamında İç hat birim gelirlerininde 25-30 TL artış, dış hat birim gelirlerinde 1-2 euro artış, misafir başına gelirin 13-14 euro, FAVÖK Marjının ise %25,5-26,5 aralığında beklendiği açıklandı.
    SISE – Şişecam Düzcam’ın Hindistan’da “Şişecam Tentesol” markasını tanıttığı medyada yer aldı.
    SKBNK – Takipteki krediler portföyünün 203,0 milyon TL’lik kısmının satıldığı açıklandı.
    THYAO – Türk Hava Yolları’nın %50 ortaklığının bulunduğu OPET ile anlaşmasını sonlandırdığı, yeni ortağın ise Demirören Grubu’na bağlı TOTAL olacağı medyada yer aldı.
    TMPOL – %100 bağlı ortaklığı Center Glass’ın 2,5 milyon TL olan sermayesinin, 0,4 milyon TL’sinin geçmiş yıl karlarından, 7,4 milyon TL’sinin şirketten olan alacaklarına mahsuben olmak üzere 7,8 milyon TL artırılarak 10,3 milyon TL’ye çıkarılmasına karar verildi.
    TUKAS –  Torbalı,  Manyas, Kızık ve Turgutlu Fabrikalarının bina, arsa ve arazileri üzerindeki toplam 94 milyon TL’lik ipoteklerin kaldırıldığı açıklandı.
    VAKBN – 2012 yılında ihraç edilmiş 2022 vadeli tahvilden 4 milyon dolarlık kısmının satın alındığı açıklandı.
    YKBNK –  Tahsili gecikmiş 917,2 milyon TL tutarındaki alacağının 25,6 milyon TL bedelle satıldığı açıklandı.62 gün vadeli 340,7 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

A1 CAPİTAL

BORSAAJANS.COM' UN YASAL UYARISI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.  Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.


Facebook'ta paylaş butonu
Print
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR
LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku