Sıcak Haber
 Borsa 2020-9 aylık şirket bilanço tarihleri

Borsa 2020-9 aylık şirket bilanço tarihleri

9 aylık-3.çeyrek bilançolarda hisse bazlı kur etkisi
Önümüzdeki günlerde öne çıkabilecek hisseler
Borsa 2020-9 aylık şirket bilanço tarihleri
Ekim ayında temettü verecek şirketler

Şirket Haberleri

Hisse fiyatlarını etkileyen şirket haberleri-06.10.2020

Hisse fiyatlarını etkileyen şirket haberleri ve yorumu-06.10.2020 (Ziraat Yatırım)

Hisse fiyatlarını etkileyen şirket haberleri-06.10.2020

6 Ekim 2020 10:20
-A

+A

GÜNLÜK ŞİRKET HABERLERİ

Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlere dair haberler düşmeye devam ediyor.

Şirketlerden gelen haberleri yatırımcılar yakından takip etmek zorunda.Şirketlerin geleceğe dair beklentieri şirket haberlerinde saklı olabiliyor.

Ziraat Yatırım şirketlerden gelen haberleri değerlendirip günlük bülteninde yayınlıyor.

6 Ekim Ziraat Yatırım günlük şirket ve sektör bülteni

Karel Elektronik (KAREL, Nötr): ABD merkezli bağlı ortaklığı eZuceInc.şirketinin, stratejik açıdan işlevini tamamlamış olduğu ve maddi açıdan önemli bir beklentisi kalmadığı için kapatılmasına karar verilmiştir. Yapılan planlama ve ABD kanunları gereği tasfiye işleminin Ağustos 2021'de tamamlanması beklenmektedir. eZuceInc.şirketinin kapatılmasının yaratacağı gelir, işlemin tamamlanacağı tarihte netleşecek olup tahmini beklenti 500bin USD civarında olmasıdır. eZuceInc. şirketinin kapanmasının şirket faaliyetleri üzerinde önemli bir etki yaratması beklenmemektedir.

Polisan Holding (POLHO, Nötr): Polisan Holding, 16 Nisan 2019 tarihli özel durum açıklamasında, tarımsal faaliyetlerini, ana iş kollarına yoğunlaşmak amacı ile durdurma kararı aldığını ve bağlı ortaklıklarının mülkiyetinde bulunan Aydın, Manisa ve Balıkesir illerindeki tarım arazilerini satışa çıkardığını duyurmuştu. Bu kapsamda, Polisan Holding'in %100 bağlı ortaklığı Polisan Kimya, Balıkesir ve Manisa illerindeki yaklaşık 3,9mn metrekarelik tarım arazisini 8mn TL (KDV hariç) bedel karşılığında satmak üzere bir protokol imzaladığını duyurmuştur.


CeoEvent Medya (CEOEM): Şirket tarafından, yurtdışına nitril eldiven satışı gerçekleştirmek üzere, dış ticaret şirketine 3,7mn TL(KDV hariç) tutarında fatura düzenlenmiştir.

Yibitaş Yozgat (YBTAS): 28.08.2020 tarihli kamuoyu açıklamasıyla yaklaşık 3 ay için durdurulacağı bildirilen klinker üretim hattı; üretim planlamasındaki değişiklik nedeniyle 05.10.2020 tarihi itibariyle üretime alınmıştır.

Borsa İstanbul: Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında HURGZ.E ve RTALB.E paylarında 06/10/2020 tarihli işlemlerden(seans başından) 20/10/2020 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacaktır.

SEKTÖR HABERLERİ Not: VBTS kapsamında getirilen tedbirler; pazar değişimi ve diğer nedenlerle uygulanacak olan açığa satış ve kredili işlem yasaklarından ve brüt takas uygulamasından ayrı olarak değerlendirilmelidir.

SPK'nın 30/06/2020 tarihli kararı uyarınca Borsa İstanbul A.Ş. Pay Piyasalarında ikinci bir duyuru yapılıncaya kadar BIST-30 Endeksi dışında kalan paylarda açığa satış işlemleri yasaklanmıştır.

Kimya: OYAK, kimya sektöründe faaliyet gösteren şirketlerinden Akdeniz Kimya ile 2013 yılında satın aldığı Avusturyalı Chemson'ı "Akdeniz Chemson" markası adı altında birleştirdi. Şirketten yapılan açıklamada yer alan bilgiye göre; OYAK, Akdeniz Chemson birleşmesi sayesinde yıllık 250,000 ton üretim kapasitesine ulaşacak. Açıklamada, "Böylece beş kıtadaki faaliyetleri ve 110 ülkeye yaptığı satışları ile, 500mn dolarlık satış hacmine ulaşan Akdeniz Chemson, PVC stabilizatörleri alanında dünyanın en büyük şirketi oldu" denildi. OYAK Genel Müdürü Süleyman Savaş Erdem yaptığı yazılı açıklamada, "Bu yeni yapı sayesinde, Avrupa'dan Afrika'ya, Amerika'dan Asya'ya, Ortadoğu'dan Avustralya'ya kadar dünyanın hemen her coğrafyasında faaliyet gösteren bir şirket haline geldik" dedi. Erdem, "Amacımız, üretim, satış ve pazarlama faaliyetlerimizle 750mn dolarlık bir hacim yaratmaktır" ifadelerini kullandı. (Kaynak: Reuters)

Kaynak: ZİRAAT YATIRIM

BORSAAJANS.COM' UN YASAL UYARISI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.  Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

MANŞETLER

  • Fort,Aksigorta,Cemtaş,Hektaş,Şişe,Tofaş,Otokar bilanço yorumu
  • Hisse fiyatlarını etkileyen şirket haberleri-26.10.2020
  • Logo Yazılım 3.çeyrek bilanço analizi
  • Uzman borsadaki uçan hisseleri analiz etti
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR
LİNKLER

ARŞİV

Ziyaretçi defteri

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku