Şirket Haberleri

Hisse fiyatlarını etkileyen önemli şirket haberleri

Hisse fiyatlarını etkileyen önemli şirket haberleri - 22 Ocak 2019

Hisse fiyatlarını etkileyen önemli şirket haberleri

22 Ocak 2019 16:08
-A

+A

22 OCAK 2019 ŞİRKET HABERLERİ

Borsa İstanbul'da yükseliş trendi !

Borsa bugün yeniden 100 bin direncini denemesine rağmen geçemedi.

BİST 100 şu an % 1,09 yükselişle 99 bin seviyelerinden işlem görüyor.

Günün önemli şirket haberleri

Beşiktaş Futbol (BJKAS, Nötr): Beşiktaş Futbol 1 Eylül - 30 Kasım 2018 dönemi (2.çeyrek) finansallarını açıklamıştır. Buna göre ikinci çeyrekte 21,4mn TL net dönem karı elde edilmiştir. 2017 yılının aynı döneminde 6,7mn TL zarar kaydedilmişti. Beşiktaş Futbol'un ikinci çeyrekteki brüt zararı 7,6mn TL gerçekleşmiştir. Geçen yılın aynı döneminde 84mn TL brüt kar elde edilmişti. Kar elde edilmesinde net finansman giderlerin bir önceki yılın aynı çeyreğine göre 42,7mn TL düşmesi etkili olmuştur. İkinci çeyrekteki kara rağmen Beşiktaş Futbol'un 1 Haziran - 30 Kasım dönemi altı aylık net dönem zararı 156,4mn TL olarak gerçekleşmiştir. 2017 yılının aynı döneminde 3,9mn TL zarar kaydedilmişti.

Fenerbahçe Futbol (FENER, Nötr): Fenerbahçe Futbol 1 Eylül - 30 Kasım 2018 dönemi (2.çeyrek) finansallarını açıklamıştır. Buna göre ikinci çeyrekte 287,6mn TL ana ortaklık karı yazılmıştır. Geçen yılın aynı döneminde 121,2mn TL ana ortaklık net dönem zararı kaydedilmişti. Fenerbahçe Futbol'un ikinci çeyrekteki brüt zararı 55mn TL gerçekleşerek bir önceki yılın aynı dönemine göre 41,7mn TL artış göstermiştir. Kar elde edilmesinde ise 2017 yılının aynı çeyreğinde 91,2mn TL'lik net finansman giderlerinin 2018 yılı ikinci çeyreğinde 385,8mn TL gelire dönüşmesi etkili olmuştur. İkinci çeyrekteki kara rağmen Fenerbahçe Futbol'un 1 Haziran - 30 Kasım dönemi altı aylık ana ortaklık net dönem zararı 56,9mn TL olarak gerçekleşmiştir. Geçen yılın aynı döneminde 95,5mn TL ana ortaklık zararı kaydedilmişti.
 
Galatasaray Sportif (GSRAY, Sınırlı Pozitif): Galatasaray Sportif 1 Eylül - 30 Kasım 2018 dönemi (2.çeyrek) finansallarını açıklamıştır. Buna göre ikinci çeyrekte 120,8mn TL ana ortaklık karı yazılmıştır. 2017 yılının aynı döneminde 111,5mn TL ana ortaklık net dönem zararı kaydedilmişti. İkinci çeyrekte 45,9mn TL brüt kar elde edilirken, 2017 yılının aynı döneminde 37,1mn TL brüt zarar kaydedilmişti. 2017 yılının ikinci çeyreğinde kaydedilen 45,8mn TL net finansman giderlerine karşın 2018 yılın ikinci çeyreğinde 43mn TL net finansman geliri elde edilmesi karı desteklemiştir. İkinci çeyrekteki kar ile birlikte Galatasaray Sportif'in 1 Haziran - 30 Kasım 2018 dönemi altı aylık ana ortaklık net dönem karı 2,9mn TL olarak gerçekleşmiştir. 2017 yılının aynı döneminde 116,6mn TL ana ortaklık zararı kaydedilmişti.
 
Halkbank (HALKB, Öneri "AL", Nötr): Halkbank, kredi kartı borçlarını ödemekte zorlanan ve birikmiş kredi kartı borcunu yapılandırmak isteyen müşterilerine "Halk Destek Kredisi" kullandıracağını duyurdu. Halkbank'tan yapılan açıklamaya göre, müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik geliştirdiği çözümlere bir yenisini daha ekleyen banka, kredi kartı borçlarını ödemekte zorlanan ve birikmiş kredi kartı borcunu yapılandırmak isteyen müşterilerine "Halk Destek Kredisi" kullandıracak. Kredi kapsamında, Halkbank kredi kartı kullanıcıları, Halkbank ve diğer bankalara ait kredi kartı borçlarını aylık %1,10'dan başlayan faiz oranları ve 60 aya kadar vade ile yapılandırma imkanından yararlanabilecek. "Halk Destek Kredisi"ni kullanmak isteyenlerin, gelir durumlarına uygun ödeme planı oluşturmaları da mümkün olabilecek.

Martı GYO (MRGYO, Nötr): Şirket ile Türkiye İş Bankası A.Ş. arasında yürütülen, 3,3mn EUR tutarındaki kredinin yeniden yapılandırılması görüşmeleri tamamlanmış ve protokol imzalanmıştır. İmzalanan bu protokole göre kredinin vadesi Mart 2021 tarihine kadar uzatılmıştır.

Yibitaş Yozgat (YBTAS, Negatif): Yibitaş Yozgat Yozgat Çimento Fabrikası klinker hattındaki üretim duruşunun piyasa koşulları nedeniyle 15 Mart'a kadar uzatıldığını duyurdu. Söz konu süreçte klinker stoklarının çimento üretim ve satış ile klinker satış taleplerini karşılayacak seviyede olduğu; dolayısıyla duruştan çimento üretim ve satışlarının etkilenmeyeceği belirtildi. Açıklamada ayrıca ekonomik koşullara bağlı olarak yapılan üretim planlaması dahilinde yaklaşık sekiz çalışanın daha iş sözleşmelerinin feshedileceği belirtildi.

Volatilite Bazlı Tedbirler: Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında NIBAS.E paylarında 22/01/2019 tarihli işlemlerden (seans başından) 05/02/2019 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacaktır. VBTS kapsamında NIBAS.E paylarında uygulanmakta olan açığa satış ve kredili işlem yasağı brüt takas uygulaması ile birlikte 05/02/2019 tarihine (seans sonuna) kadar devam edecektir.

Not: VBTS kapsamında getirilen tedbirler; A, B, C, D grup değişimi, pazar değişimi ve diğer nedenlerle uygulanacak olan açığa satış ve kredili işlem yasaklarından ve brüt takas uygulamasından ayrı olarak değerlendirilmelidir. Piyasa yapıcılı sürekli işlem yöntemiyle işlem gören paylarda, tedbir nedeniyle tek fiyat işlem yöntemi uygulandığı süre boyunca piyasa yapıcılık faaliyeti yapılmaz.

ZİRAAT YATIRIM

BORSAAJANS.COM' UN YASAL UYARISI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.  Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Facebook'ta paylaş butonu
Print
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR
LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku