Şirket Haberleri

Hisse fiyatlarını etkileyen haberler-26.06.2019

Günlük şirket haberleri-26 Haziran 2019

Hisse fiyatlarını etkileyen haberler-26.06.2019

26 Haziran 2019 10:50
-A

+A

GÜNLÜK ŞİRKET HABERLERİ

Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerden haber akışları devam ediyor.

Yatırımcılar açısından büyük önem taşıyan şirket haberleri , hisse fiyatlarını da etkiliyor.

Şirketlerden gelen haberlerin takibinde büyük fayda vardır.

Şirketlerin gelceğe dair yatırımları beklentileri ve diğer önemli gelişmeleri günlük gelen şirket haberlerinde bulabiliriz.

Bugüne damga vuran şirket haberlerini A1 Capital'in bugünki bülteninden alalım:


    AKBNK – 44 gün vadeli 28,7 milyon TL, 45 gün vadeli 78,3 milyon TL, 62 gün vadeli 27,6 milyon TL ve 90 gün vadeli 106,1 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.
    AKSA – 2014 yılında Yönetim Kurulu aleyhine açılan sorumluluk davası kapsamında davaya ilişkin olarak mahkemece verilen davanın reddi kararına karşı davacı tarafça istinaf yoluna başvurulmuş olup, davalılarca istinafa cevap verildiği açıklandı.
    BANVT – Şirketin Hollanda’daki %100 oranında bağlı ortaklığı olan Nutrinvestment’ten olan 450.000 Euro’luk ticari alacağının şirketin sermayesine eklenmesine karar verildi.
    CLEBI – Şirketin  Hindistan’daki %99,9 oranında bağlı ortaklığı Celebi Airport, Hindistan’daki Ahmedabad Havalimanı Uluslararası Kargo Terminalinin 5 yıl süreyle işletilmesi ihalesine katıldığını açıklarken, 5 yıl için ortalama tahmini yıllık net cironun 2 milyon Euro, yatırım tutarının ise 1,5 milyon Euro olmasının ön görüldüğü açıklandı.
    DERAS – Şirket paylarının halka arzı kapsamında 11.000.000 adet payın pay başına 2,66 TL fiyatla halka arzı yarın ve Cuma günü Borsa’da sabit fiyatla satış yöntemiyle gerçekleştirilecek.
    EKGYO – 119 gün vadeli 250 milyon TL tutarında kira sertifikası ihraç edildi.
    GARAN – 58 gün vadeli 234,0 milyon TL ve 59 gün vadeli 15,5 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.
    ISCTR – 37 gün vadeli 7,8 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.
    ISMEN – 45 gün vadeli 8,2 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.
    ITTFH – Ankara’daki ofisin kapatıldığı açıklandı.  
    KNFRT – Enerji maliyetlerini düşüren ve üretim tonajlarını artıran Akkent fabrikasındaki yatırımın tamamlanarak devreye alındığı açıklandı.
    OTKAR – Kazakistan’ın Almatı kentinde 25 – 27 Haziran tarihlerinde ilk kez organize edilen Busworld fuarına katılım sağlanacağı belirtildi.
    QNBFL – 70 gün vadeli 105,0 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.
    SAYAS – VBTS kapsamında şirket paylarına 10 Temmuz’a kadar açığa satış ve kredili işlem yasağı getirildi.
    TATGD – 2 yıl vadeli 70 milyon TL tutarında tahvil ihraç edildi.  
    TAVHL – Şirket ve ana ortağı ADP’nin oluşturduğu konsorsiyum tarafından Bulgaristan Sofya Havalimanı’nın 35 yıl süreyle işletilme ve geliştirilmesine ilişkin ihalenin değerlendirilme aşamasının devam ettiği açıklandı.
    TMPOL – %50 oranında iştiraki olan Center Glass’ın kalan %50 payının 1,9 milyon TL bedelle satın alınmasına karar verildi.
    TSPOR – Futbolcusu Hasan Batuhan Artaslan’ın sözleşmesinin karşılıklı olarak feshedildiği ve futbolcunun 237.000 TL’lik alacağından vazgeçtiği açıklandı.
    ULUUN – Rekabet Kurulu tarafından şirket hakkında soruşturma açıldığı açıklandı.
    VAKBN –Yurtdışında 5 yıl vadeli 150 milyon dolar tutarında tahvil ihraç edildi.Banka tarafından 2012 yılında ihraç edilen  2022 vadeli tahvilden 5 milyon dolarlık kısmının satın alındığı açıklandı.
    YKBNK – 56 gün vadeli 83,9 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

A1 CAPİTAL

BORSAAJANS.COM' UN YASAL UYARISI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.  Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.


Facebook'ta paylaş butonu
Print
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR
LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku