Şirket Haberleri

Hisse fiyatlarına yön veren bomba şirket haberleri

Günlük şirket haberleri ve yorumları

Hisse fiyatlarına yön veren bomba şirket haberleri

27 Mart 2018 11:53
-A

+A

27 MART GÜNLÜK ŞİRKET HABERLERİ

Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin günlük olarak yayınladıkları şirket haberleri devam ediyor.

Yatırımcılar açısından büyük öneme sahip olan şirket haberleri ile şirketlerin geleceğe dair beklentilerini tahmin etmek daha kolay olabilir.

Borsada işlem gören şirketler için gelecekte kârlılık ve büyüme tahmini çok çok önemlidir.

27 Mart 2018 Salı günü için öne çıkan şirket haberlerini ve tavsiyeleri Ziraat Yatırım'ın yayınladığı günlük bültenden alalım:

Çelebi Hava Servisi (CLEBI, Sınırlı Pozitif): Şirket'in, İstanbul Yeni Havalimanı'nda yapacağı bina, tesis, makine ve teçhizat yatırımlarına istinaden, T.C. Ekonomi Bakanlığı Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü'ne yapmış olduğu teşvik belgesi başvurusu onaylanmış olup, Şirket'in ilgili mevzuat hükümleri çerçevesinde yatırım teşvik uygulamalarından istifade etmesini teminen Yatırım Teşvik Belgesi düzenlenmiştir.

Sinpaş GYO (SNGYO, Sınırlı Pozitif): Şirket'in 17 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleştirilen Genel Kurul toplantısında onaylanan Pay Geri Alım Programının uygulamaya konulmasına, Programa uygun şekilde geri alımlara başlanmasına karar verilmiştir.

Turkcell (TCELL, Öneri "EKLE", Nötr): Şirket bağlı ortaklığı Turkcell Finansman A.Ş., Bank of China ile 100mn EUR tutarında kredi sözleşmesi imzalamıştır. Vadesi 3,5 yıl olan kredinin yıllık maliyeti Euribor+%1,25'tir.

Zorlu Enerji (ZOREN, Nötr): Şirket'in %100 bağlı ortaklığı Zorlu Jeotermal Enerji Elektrik Üretimi AŞ'nin Manisa Alaşehir'de kurmayı planladığı Alaşehir III Jeotermal Enerji Santrali projesinin önlisansında 50 MW olarak yer alan kurulu gücün, yapılan kaynak arama çalışmaları sonucunda projenin kaynak sıcaklığının öngörülenden düşük olduğu görüldüğünden, ayrıca ilgili bölgede yer alan komşu ruhsatlarda kurulan ve kurulması planlanan jeotermal enerji santralleri de dikkate alındığında jeotermal kaynağın basınç ve debisinde azalma yönünde bir eğilim gözlemlendiğinden, 30 MW olarak tadil edilmesi için bugün EPDK'ya başvuruda bulunulmuştur.


Akaryakıt: Benzin fiyatlarında bugünden geçerli olmak üzere 12 kuruş artış yapıldı.

Demir- Çelik: Küresel ham çelik üretimi şubatta yüzde 3,5 artışla 131,8 milyon ton olurken, ocak-şubat döneminde ise yüzde 4 artarak 276 milyon 652 bin tona ulaştı. Türkiye'nin şubat ayı üretimi yüzde 8,7 artışla 2,99 milyon ton, iki aylık üretimi ise yüzde 8,1 artışla 6,17 milyon ton oldu. Kaynak: AA

Trend GYO (TDGYO, Nötr): Şirket Bursa Nilüfer'de 23,5bin metrekarelik ekspertiz değeri KDV hariç 24.665.000 TL olan gayrimenkulün KDV hariç 24.000.000 TL bedelle satın alınmasına ilişkin gerekli işlemlerin başlatılmasına karar vermiştir. Söz konusu arsa üzerinde konut projesi yapılması planlanmaktadır.

Kaynak:ZİRAAT YATIRIM

BORSAAJANS.COM' UN YASAL UYARISI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.  Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir

Facebook'ta paylaş butonu
Print
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR
LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku