Şirket Haberleri

Hedef Girişim hangi borsa şirketine ortak oldu ?

Günün öne çıkan şirket haberleri-14.12.2017

Hedef Girişim hangi borsa şirketine ortak oldu ?

14 Aralık 2017 10:03
-A

+A

GÜNÜN ÖNEMLİ ŞİRKET HABERLERİ

Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerden haber akışı devam ediyor.

Bugün öne çıkan en önemli haber son günlerin hareketli hissesi Hedef Girişim'den geldi.

Hedef Girişim Sermayesi'nden gelen haberlere göre Borsa İstanbul'da işlem gören Seyitler Kimya'nın belli bir oranını satın aldı.

İşte Ziraat Yatırım2ın günlük bültenine yansıyan bu haberin ve diğer gelen şirket haberlerinin detayları:

Hedef Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı (HDFGS, Nötr), Seyitler Kimya (SEYKM, Negatif): Payları Borsa İstanbul Gelişen İşletmeler Pazarında işlem gören Seyitler Kimya San. A.Ş'nin (SEYKM) çıkarılmış 9.190.000 TL sermayesi içerisinde %57,278'ine tekabül eden 5.263.912,648 adet pay karşılığında 14.738.955,42 TL tutarında girişim yatırımı yapılmıştır. Bu çerçevede; 1- Seyitler Kimya sermayesinin %28,14'ünü temsil eden 2.585.684 adet B grubu halka kapalı payın pay başına 2,80 fiyat ile Seyit Şanlı'dan, 2- Seyitler Kimya sermayesinin %29,14'ünü temsil eden 2.678.229 adet B grubu halka kapalı payın pay başına 2,80 fiyat ile Trust Invest Sınai ve Mali Yatırımlar A.Ş.'den satın alınmıştır. Söz konusu payların devir işlemleri tamamlanmıştır.

Çimsa Çimento (CIMSA, Öneri "EKLE", Nötr): Şirketin Dış Ticaret Sermaye Şirketleri listesine eklendiği Resmi Gazete'de yayımlanmıştır.

TAV Havalimanları (TAVHL, Öneri "EKLE", Nötr): Şirketin 4 Nijerya havalimanına teklif vermeyi düşündüğü açıklandı. (Kaynak: Bloomberg HT)

Turkcell (TCELL, Nötr): Turkcell Finansman A.Ş.'nin kaynak kuruluş olacağı yapıda Varlığa Dayalı Menkul Kıymet ihracı için görevlendirilen Aktif Yatırım Bankası A.Ş.'nin kurucusu olduğu Aktif Yatırım Bankası A.Ş. (3) No' lu Turkcell Varlık Finansmanı Fonu tarafından, 1 yıl içerisinde 100mn TL'ye kadar ihraç edilecek üçüncü Varlığa Dayalı Menkul Kıymetler ihraç belgesi onayı için Sermaye Piyasası Kurulu'na başvuru yapılmıştır.

Vakıfbank (VAKBN, Öneri "AL", Nötr): Banka'nın, 154 gün vadeli 300mn TL nominal değerli finansman bonolarının halka arz edilmesine ilişkin SPK'ya yaptığı başvuru onaylanmıştır.

Tüpraş (TUPRS, Öneri "TUT", Nötr): Rekabet Kurulu'nun 17 Ocak 2014 tarih 14-03/60-24 sayılı kararının iptali istemiyle Şirket'in açtığı davanın reddedildiği dün şirkete bildirilmiş olup, alınan bu karar aleyhine 30 günlük yasal süresi içinde temyiz başvurusunda bulunulacaktır. Karara konu idari para cezasına ilişkin ödeme 23 Mayıs 2014 tarihinde yapılmış olduğundan, alınan bu kararın finansal tablolarımıza herhangi bir etkisi bulunmamaktadır.


Zorlu Enerji (ZOREN, Nötr): Şirket'in %100 bağlı ortaklığı Zorlu Doğal Elektrik Üretimi AŞ bünyesinde yer alan Rize'nin İkizdere ilçesindeki İkizdere Regülatörü ve Hidroelektrik Santrali'nin 18,6 MW olan kurulu gücünün 24,94 MW'a yükseltilmesi için yapılan rehabilitasyon çalışmaları sırasında ortaya çıkan ek işlerden dolayı tesisin 2017 yıl sonu olarak hedeflenen devreye alma tarihinde değişiklik olmuştur. Bu kapsamda santralin elektrik üretim lisansında yer alan tamamlanma tarihi 10 Mayıs 2018 olarak tadil edilmiştir.

Akaryakıt: Benzinin litre fiyatına, bugünden geçerli olmak üzere 8 kuruş zam yapıldı.

Şekerbank (SKBNK, Nötr): Şekerbank, Varlık Teminatlı Menkul Kıymet programı kapsamında KOBİ ve tarımın finansmanında kullanılmak üzere Hollanda Kalkınma Bankası ile (FMO) 50mn USD muadili TL tutarında 3 yıl vadeli finansman sağlamak üzere sözleşme imzalamıştır.

Kaynak link:ZİRAAT YATIRIM

BORSAAJANS.COM' UN YASAL UYARISI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.  Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir

Facebook'ta paylaş butonu
Print
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR
LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku