Şirket Haberleri

Güne (24.10.2018) damga vuran şirket haberleri

Güne (24.10.2018) damga vuran şirket haberleri ve uzman yorumları

Güne (24.10.2018) damga vuran şirket haberleri

24 Ekim 2018 10:37
-A

+A

ŞİRKET HABERLERİ

Borsa İstanbul'da düzeltme satışları devam ediyor.

100 bin sınırını geçemeyen  borsa dün gelen satışlar sonrası 92 bin 500 seviyeleri görüldü.

Güne pozitif başlayan borsa şu an % 0,60 değer artışıyla 94 bin seviyesinin üzerinden işlem görüyor.

Günün özetinden sonra bugün için şirketlerden gelen haberlere yer verelim.

Ziraat Yatırım'ın hazırladığı raporda yer alan günlük şirket haberleri ve uzman yorumları:

Aselsan (ASELS, Öneri "AL", Nötr): Daha önceki ULAK Haberleşme A.Ş.'ye ortak olunması duyurusuna istinaden hisse devir işlemine ilişkin ödemenin SSTEK A.Ş.'ye 23.10.2018 tarihinde gerçekleştirildiği açıklanmıştır.


Türk Hava Yolları, DO&CO (THYAO, Öneri "AL", Nötr; DOCO, Nötr): Do&Co Aktiengesellschaft ile THY DO&CO İkram Hizmetleri A.Ş. üzerinden mevcut işbirliğinin gerekli iç onaylar ve düzenleyici otoritelerin onaylarına tabi olmak üzere 15 yıl süre ile uzatılması konusunda mutabakat sağlamıştır.

Vakıfbank (VAKBN, Öneri "AL", Nötr): Banka Yönetim Kurulu kararı ile tüm para birimlerinde 3 milyar Euro karşılığı tutarda yurt içinde, halka arz edilmeksizin veya yurt dışında ipotek teminatlı menkul kıymet ihracı yapılması hususunda SPK ve BDDK nezdinde başvuruda bulunarak program izninin yenilenmesi konusunda Genel Müdürlük yetkilendirilmiştir. Bu kapsamda, ihraç limitinin yenilenmesi için SPK ve BDDK nezdinde gerekli başvurular yapılmıştır.

Verusa Holding (VERUS); Acıselsan Acıpayam (ACSEL): Verusa Holding Yönetim Kurulu'nun 19.10.2018 tarihinde almış olduğu karar doğrultusunda, Acıselsan Acıpayam Selüloz Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin sermayesinin %47,3'üne tekabül eden 2.036.291,845 adet borsada işlem görmeyen statüde, 3.034.856,808 adet borsada işlem gören statüde olmak üzere toplam 5.071.148,653 adet payın tamamının Verusaturk Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş'den satın alınmasına ilişkin işleme yönelik olarak yetkili aracı kurum tarafından 23.10.2018 tarihinde Borsa İstanbul'a gerekli başvuru yapılmış olup, söz konusu toptan alış satış işlemi Borsa İstanbul Toptan Satışlar Pazarı'nda 24/10/2018 tarihinde gerçekleştirilecektir. Alım bedelinin 3.000.000-TL'si işlem gününde, kalan tutar ise en geç 31 Mayıs 2019 tarihine kadar ödenecek olup, alım tarihinden ödeme tarihine kadar geçecek süre için ilgili dönemde Merkez Bankası tarafından "Avans İşlemlerinde Uygulanan Faiz Oranı" üzerinden faiz işletilecektir.

SEKTÖR HABERLERİ

Bankacılık: Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası AŞ (KLNMA) hakkındaki yeni kanun Resmi Gazete'de yayımlandı.

Gıda: Yıldız Holding, çikolatacı Godiva'nın Japonya biriminin satışlarını başlattı. Kaynakların Reuters'a verdiği bilgiye göre, Morgan Stanley tarafından yönetilen satışta tekliflerin alınmasına ilişkin ilk tur gelecek ay başlarında tamamlanmış olacak. Satılacak varlığın maddi değeri net olarak belirlenmemiş olsa da, kaynaklar değerlemenin 1 milyar dolara yakın olduğunu belirttiler.
 
ZİRAAT YATIRIM

BORSAAJANS.COM' UN YASAL UYARISI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.  Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir
Facebook'ta paylaş butonu
Print