Şirket Haberleri

Günün bomba şirket haberleri

Günün bomba şirket haberleri-18.07.2017

Günün bomba şirket haberleri

18 Temmuz 2017 12:55
-A

+A

ŞİRKET HABERLERİ ANALİZİ

Borsa İstanbul'a bugün de şirketlerden birçok haber düştü.

Şirketlerden gelen haberler üzerine aracı kurumların da şirket haberlerine dair analizleri yayınlanıyor.

Ziraat Yatırım'ın bugün yayınladığı bültende şirketlerden gelen haberlerin analizi yer aldı:


Afyon  Çimento  (AFYON,  Pozitif):  Şirket'in  Afyonkarahisar'da  bulunan  eski  çimento  fabrikasının faaliyetinin  durdurulmasından  sonra,    156  dönümlük  ticari  ve  konut  imarlı  toplam 12 adadan oluşan taşınmazlardan 3 adanın satışı için 2 kuruluş ile ön protokol imzalanmıştır.

Anadolu Hayat Emeklilik (ANHYT, Nötr):  Şirket'in Ocak - Haziran 2017 dönemi prim üretimi bir önceki yılın aynı dönemine göre %31 oranında artarak 283mn TL'ye yükselmiştir. 2017 yılının Hazirana ayındaki prim üretimi ise bir önceki yılın aynı ayına göre %2 oranında artarak ve 51,3mnmn TL olmuştur.

Tüpraş  (TUPRS,  Öneri  "EKLE",  Sınırlı Pozitif) :  Opet,  Sırp  enerji  şirketi  Knez'i  115  milyon  dolara almak istiyor. Dünya gazetesinde yer alan habere göre, geçen hafta Opet'in Yönetim Kurlu Başkanı ve kurucusu  Fikret  Öztürk,  Belgrad'a  giderek  görüşmelere  başladı.  Sırbistan'ın  en önemli gazetelerinden Vecerrne Novosti de Fikret Öztürk'ün Knez Petrol'ün sahibi Srdjan Knezevic ile görüştüğünü ifade ediyor.

Zorlu  Enerji  (ZOREN, Nötr ):  Şirket, 200 mn TL'ye  kadar,  azami  2  yıl vadeli yönetim sözleşmesine dayalı kira sertifikası ihracı nedeniyle dün SPK'ya başvurmuştur .

Konut  Sektörü:  Türkiye  İş  Bankası'nın  desteğiyle  hazırlanan  "REIDIN-GYODER  Yeni  Konut Fiyat Endeksi"  ve  "REIDIN  Emlak  Endeksi"  haziran  ayı  sonuçları  açıklandı.  Rapora  göre konut fiyatları Haziran'da bir önceki aya göre %0,79, geçen yılın aynı dönemine göre ise %10,13 arttı. Geçen ay konut fiyatlarının  en  fazla  yükseldiği  şehir  Bursa,  en  çok  azaldığı  şehir  ise Şanlıurfa oldu. Yeni Konut Fiyat Endeksine göre de Haziran'da konut fiyatları bir önceki aya göre %0,29, geçen yılın aynı dönemine göre ise %2,82 arttı.

Reysaş GYO (RYGYO, Nötr):  Kocaeli'de bulunan 6,4 bin m2  arsa üzerine yaklaşık 12,9bin m 2 'lik Kimyevi Depolama  Alanı  yapılacaktır.  Yapılacak  yeni  depolama  alanı  1  seneliğine  kiraya  verilmiş olup, kiraya verilen depodan 1 senede yaklaşık KDV dahil 1,5 mn USD gelir elde edilecektir.

ZİRAAT YATIRIM

Bültenin devamı:https://www.ziraatyatirim.com.tr/documents/SS_18-07-17.pdf

BORSAAJANS.COM' UN YASAL UYARISI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR
LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku