Borsa Gündem

Günün BOMBA borsa haberleri

Günün (11 Ekim 2016) öne çıkan şirket haberleri

Günün BOMBA borsa haberleri

11 Ekim 2016 08:47
-A

+A

11 EKİM 2016 EKONOMİ HABERLERİ


Borsa İstanbul ve diğer para piyasalarına yön veren haberler gelmeye devam ediyor.

11 Ekim 2016 Salı ekonomi ve borsa gündemi piyasa verilerini ICBC Yatırım'ın günlük bülteninden alacağız.

Türkiye ve Rusya Türk Akımı anlaşmasını imzaladı. Putin: “Türkiye'ye doğalgaz indirimi yapılması konusunda mutabık kaldık. yasaklanan bazı tarım ürünlerindeki kısıtlamaları kaldırdık”.

Foreks Anketi-Analistlerin Ağustos ayı Cari İşlemler Dengesi medyan tahmini 1,5 milyar dolar açık. Yıl sonu tahminlerine ilişkin medyan değer 33 milyar 700 milyon dolar, ortalama değer ise 33 milyar 915 milyon dolar açık olarak gerçekleşti. Maksimum ve minimum tahminler ise sırasıyla, 30,6 milyar dolar açık ve 38,1 milyar dolar açık oldu. 12 Ekim tarihinde saat 10.00'da açıklanacak. Cari işlemler açığı, bir önceki yılın Temmuz ayına göre 523 milyon ABD doları azalarak 2.6 milyar ABD doları (bek 2.5) olarak gerçekleşmişti. 2015 Ağustos y/y –41,061 mn ABD Doları. Turizm sektöründeki gelişmelerin cari denge üzerinde kısa süreli olumsuz bir etki yapması beklenmektedir (TCMB). Turizm geliri Nisan, Mayıs ve Haziran aylarından oluşan II. çeyrekte bir önceki yılın aynı çeyreğine göre %35,6 azalarak 4 milyar 981 milyon 318 bin $ olmuştu.

Bakan Faruk Özlü: "Projelerle ilgili ar-ge ve tasarım harcamalarının yarısını hibe desteği vereceğiz”

Otomotiv ihracatı 9 günlük bayram tatiline rağmen, eylül ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 3,7 arttı.

Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğünün şans oyunları özelleştirilmesinde son teklifler 8 Kasım'da alınacak.

Türkiye ile Rusya arasında ticaretin önündeki engellerin tespiti ve ortadan kaldırılması amacıyla ortak bildiri imzalandı.

Rusya Savunma Bakan Yardımcısı Nikolay Pankov, ülkesinin Suriye'nin Tartus şehrinde kalıcı donanma üssü kuracağını açıkladı (Hürriyet)

Sadettin Saran, sarı-lacivertli kulübün başkanlığına aday olduğunu açıkladı

Putin, Türk akımı projesini de gerçekleştirmek istediklerini dile getirdi. Petrol üretimi kısıtlanacaksa buna katılmaya hazırız ve diğer ihracatçıları da buna çağırıyorum.

İsrail Enerji Bakanı İstanbul'a geliyor 13 Ekim Perşembe iki ülke arasındaki enerji işbirliği konusunu görüşmek üzere İstanbul'a geleceği belirtildi.

Orta Avrupa'nın en büyük petrol ve gaz şirketi OMV, Türkiye'deki akaryakıt perakende şirketi OMV Petrol Ofisi için Vitol ve Trafigura'nın ilk teklifleri aldı. Özel yatırım firmalarının yanısıra Opet Petrolculuk AŞ, State Oil Co. of the Azerbaijan Republic, BP Plc ve Aramco'nun da OMV Petrol Ofisi ileilgilendiğini ve henüz nihai bir karar bulunmadığını belirttiler. (BHT)

GELECEK ÖNEMLİ VERİLER

ABD İş gücü piyasası endeksi 17.00 Eylül önc -0.7

Almanya Ekim ZEW endeksi 12.00 bek 4.0 Eylül ayında 2.5 beklentinin altında 0.5 ile aynı kalmıştı

Çarşamba Fed toplantı tutanakları CME Fed faiz artırım olasılığı Aralık %60

ICBC YATIRIM
Günlük Bülten

Facebook'ta paylaş butonu
Print
LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku