Hisse Öneri

Günlük ve haftalık hisse önerileri-Yatırım Finansman

Günlük ve haftalık hisse önerileri-Yatırım Finansman 10-14 Ekim 2016

Günlük ve haftalık hisse önerileri-Yatırım Finansman

11 Ekim 2016 15:04
-A

+A

YATIRIM FİNANSMAN'DAN HİSSE ÖNERİLERİ

Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin hisse sendlerini almadan önce detaylı bir analiz yapmak,detaylı bir araştırma yapmak gerekir.Herhangi bir şeyi almadan önce nasıl detaylı bir araştıem ve çalışma yapıyorsan Borsa İstanbul'da işlem gören şirket hisseleriyle ilgili de araştırma yapmak şarttır.

Kulaktan doğma bilgilerle herhangi bir araştırma yapmadan alınan hisse senedleri genellikle yatıırmcılara para kaybettirir ve sonuç olarak borsa yatırımcısı kaybeder ve borsadan uzaklaşır.Bu tür kaybetme hikâyelerini sıkça duyarız.

Borsada işlem gören şirket hisseleriyle ilgili araştırmaya ilk olarak şirket sahipleri hakkında detaylı bir araştırma yapmakla işe başlayabiliriz.

Şirket sahibi kimdir,daha önce borsada herhangi bir cezası var mı,fiansal suçlarla ilgili bir cezası var mı,vergi kaçırmış mı gibi araştırmalar yapmak gerekir.

Bu araştırmadan sonra şirket hakkında detaylı bilgiler elde etmek gerekir bunların başında da şirketin finansal durumu gelir.Şirketin borç yapısı,borç çevirme gücü,satış ve satış sonrası ticari alacak sorunu var  mı gibi sorulara cevap arandıktan sonra herhengi bir sorun yoksa şirketin F/K (fiyat kazanç)  ve pd/dd (piyasa defter değeri) oranlarına ,geçmiş yıllara ait ve geleceğe ait kâr beklentilerine bakmak lazım.

Bu bilgileri öğrenmeden kesinlikle borsada yatırım yapmayınız.Aracı kurumunuzdaki uzmanlardan yardım alarak yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.

Borsa İstanbul'da ilem göre şirketlerle ilgili aracı kurumların,günlük, haftalık ve aylık hisse önerileri,tavsiyeleri ve portföy listeleri yayınlanmaya devam ediyor.
 
Son olarak Yatırım Finasnman'dan günlük ve haftalık hisse önerileri geldi.Yatırım Finansman hisse senedi önerileri için aşağıdaki linke tıklayınız.


YATIRIM FİNANSMAN'DAN HİSSE ÖNERİLERİ İÇİN TIKLAYINIZ


YATIRIM FİNANSMAN

Kaynak ve bültenin devamı : https://www.yf.com.tr/media/report/teknik-bulten-11-10-2016-09-13

BORSAAJANS.COM' UN YASAL UYARISI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR
LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku