Şirket Haberleri

GLYHO-Global Yatırım Holding'ten son dakika açıklaması

GLYHO-Global Yatırım Holding'ten son dakika açıklaması geldi.

GLYHO-Global Yatırım Holding'ten son dakika açıklaması

7 Aralık 2017 23:16
-A

+A

GLOBAL YATIRIM HOLDİNG ŞİRKET HABERİ

Son aylarda Liman halka arı ile adından söz ettiren borsanın eski hisse senetleri arasında yer alan Global Yatırım Holding'ten son dakika açıklaması geldi.

Global Yatırım Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kutman geçtiğimiz hafta ekonomi kanalı Bloomberght.TV'ye konuk olmuş ve şirkete dair çeşitli bilgilere yer vermişti.

Kutman'ın yaptığı açıklamalar arasında bazı sektörlere daha fazla yatırım yapmayacaklarını ve belirli sektörlere yatırım yapacaklarını belirtmişti.

Kutman'nın bu açıklamaları yatırımcılar arasında bazı sektörlere ait şirketlerin satılacağı gibi yorumlara neden olmuştu.Bu yorumlara netlik kazandırmak isteyen şirket bugün basına da yansıyan bazı açıklamalarda bulundu.

İşte o açıklamanın detayları:
  • Grubumuzun liman işletmeciliği, altyapı yatırımları, temiz enerji ve portföy yönetimi alanlarında büyüme stratejisinin olduğunu, yeni alımlar ile ilgili somut gelişmeler olduğunda bu bilgilerin ivedilikle paydaşlarımız ile paylaşılacağını
  • Gayrimenkul, maden vb. yatırımlardan çıkmak hususunda karar verilmiş bir strateji değişikliğinin söz konusu olmadığını, bununla birlikte bir yatırım holding olarak fiyatını bulduğunu düşündüğümüz her yatırımın satılabilir olduğunu, bu açıdan gelen tekliflerin her zaman değerlendirildiğini, ancak bu yönde alınmış somut bir karar olmadığını, diğer yandan bu alanlarda yeni büyük yatırımlara girilmesinin de planlanmadığını kamuoyunun bilgisine sunmak isteriz. Kaynak: (http://finans.mynet.com/borsa/haberdetay/20171207182648/)
Yukarıdaki açıklama yatırımcılar açısından büyük önem taşıyor.Çünkü Global Yatırım Holding'in borsada işlem gören çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren şirketleri de mevcut.Bu şirketleri yakından ilgilendiren bu açıklama yatırımcılar açısından bazı soru işaretlerinin kaybolması açısından önemli ve yerinde bir açıklama olmuştur.

Global Yatırım Holding hisse fiyat analizi

Alt Marj Fiyatı:2,54
Üst Marj Fiyatı:3,80

 
20 Günlük Ortalama:3,21
52 Günlük Ortalama:3,41

 
Haftalık En Düşük:2,99
Haftalık En Yüksek:3,23

 
Aylık En Düşük:2,97
Aylık En Yüksek:4,09

 
Yıllık En Düşük:1,54
Yıllık En Yüksek:4,09

BORSAAJANS.COM' UN YASAL UYARISI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.  Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir
Facebook'ta paylaş butonu
Print
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR
LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku