kariyer.net

En hızlı şekilde nasıl İngilizce öğrenirim ?

En hızlı İngilizce öğrenme tekniği, nasıl ingilizce öğrenirim ?

En hızlı şekilde nasıl İngilizce öğrenirim ?

13 Şubat 2017 21:56
-A

+A

Beklentilerinizi karşılayacak tek adres konusarakogren.com

Günümüzdeİngilizce öğrenmenin yararlarını anlatmaya gerek bile yoktur. İngilizce öğrenmek için birçok neden vardır. İngilizce Birleşmiş Milletler’inaltı dilinden birisidir. Çoğu ülkede İngilizce çok yaygın bir dildir. İngilizce konuşmak ve öğrenmek iş hayatınızda size çok yardımcı olur. Kariyerinizde ilerleme yapmanızı sağlar. Ortalama olarak dünyada dil bilgilerinin işlerinde daha fazla kazandıklarını göstermektedir. Çoğu firma, otel vb. yerler yabancı dil bilgileri bilen eleman seçmektedir. Uluslararası işlerde iletişim için sıklıkla İngilizceyi tercih etmektedir. Çalışan işçilerinde birden daha fazla dil bilmeleri istenmektedir. Farklı kültürdeki insanların iletişim kurmak için İngilizce önemli bir dildir. Çoğu insan İngilizceyi kendi dilleri olarak ya da ikinci dilleri olarak kullandıkları bilinmektedir. İnternet sitelerinin ise çoğu İngilizcedir. Elektronik iletişimlerde, okunması ve yazılması kolay olduğu için İngilizcedir. İngiltere ve Amerika gibi ülkelerde üniversite okuyabilmek için İngilizce bilmeniz şarttır.

İngilizceyi öğrenenler bazı çalışmalarını da İngilizce yapmaktadırlar.Örneğin; definite articlethe yani İngilizce makaleler yazarak dilbilgilerini güçlendirmektedirler.İngilizceyeteneğinizi ölçmek için dünyada kabul olan uluslararası öğrenciler için birçok sınav vardır. İngilizce öğrenmek size büyük kişisel bir başarı kazandırmaktadır. Dünya’nın çoğu kanalı İngilizcedir. İngilizce konuşmak sizin başka kültürlerdeki insanlarla tanışmanıza başka kültürdeki insanlara derdinizi anlatmanızı sağlar. Mesela bir ülkedesiniz sadece Türkçe biliyorsanız Türkçe bilen kişi çok az bulabilirsiniz ama İngilizce biliyorsanız eğer İngilizce dünyanın ortak dili olduğu için iletişim kurmanız kolay olacaktır. Yazarak okuyarak Türkçe öğrenmeniz çok zordur. Eğer İngilizceyi konuşarak öğrenmeye çalışırsanız hem öğrenmeniz hem de akılda tutmanız kolay olacaktır.  İngilizce okumayı, konuşmayı, dinlemeyi, ya da anlamayı öğrenirseniz geliriniz artacaktır. Gelir artışına gereğiniz yoksa İngilizce dilinin öğrenmenin diğer faydaları da vardır. Yabancı ülkeleri tanımak için İngilizce bilmek size yarar sağlayacaktır. Mesela o ülke hakkında yazılan yazıları okuyabilirsiniz. Bu size hem iş yaşamınızda hem de özel yaşamınızda yardımcı olacaktır. İngilizce dili öğrenmek yaşam kalitenizi de arttırmaktadır. İngilizce öğrenirken çalışmayı sabrı ve zamanı yönetmeyi daha iyi öğreneceksiniz ve uygulayacaksınızdır. Çalışmayı, sabrı ve zamanı yönetmeyi öğrenmeniz hem İngilizce konuşurken hem de hayatınız da size çok yararı olacaktır.

 İngilizce öğrenmek isteyenler bilgisayarlarının başında da makale, hikâye ve fıkralar okuyarak İngilizcenizi geliştirebilirsiniz. Bunun için konusarakogren.com/blog/ingilizce-fikralar linkini ziyaret ederek pratik yapabilirsiniz. İngilizceyi öğrenmek kariyeriniz için çok önemlidir. İngilizce bilmek size diğer insanlardan farklılık sağlayacaktır. İngilizce bilmeniz ve konuşmanız sizi kalabalık ortamlarda ortaya çıkacaktır. İngilizce bilip konuşmanız mesleki bilgilere ulaşmanız konusunda, çok önemlidir. Kullandığınız teknolojinin oluşturulduğu yazıldığı ülkenin dilini genellikle İngilizce bilmek büyük bir avantajdır. Kaynaklara çabuk ulaşırsınız. İngilizce dili bilmek kendi başına bile çok güzeldir. Kendini geliştirmek, başarma duygusu size güç katar. Siz İngilizce öğrenin çabanız asla boşa çıkmaz. İngilizce ülkemizde okullarda ve kurslarda uygulanan yöntemler klasiktir. Bu yöntem öğrencilere gramer yapısını öğretmeye yöneliktir. Daha sonra ise kelime öğretilmesine yöneltilir. Ama bu yöntemle İngilizce tam öğrenilmez çünkü ezberletme yöntemi kullanılır. Klasik yöntem ile öğretilen İngilizce belirli bir süre sonra unutulacaktır. O yüzden İngilizce ezberleyerek değil konuşarak İngilizce kullanılarak öğrenilir. Konuşarak öğrenmenin faydaları mesela konuşa konuşa birçok kelime aklınızda kalacaktır. Konuşarak öğrenmek Türkiye’nin en verimle ve etkili İngilizce öğrenme yoludur.
Facebook'ta paylaş butonu
Print
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR
LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku