BİST Yorum

Dr.Yaşar Erdinç'in borsa beklentisi ne ?

Yaşar Erdinç borsa yorumu,Yaşar Erdinç hisse önerileri,bist 100 beklentisi,borsa beklentisi ne ?

Dr.Yaşar Erdinç'in borsa beklentisi ne ?

2 Kasım 2016 09:43
-A

+A

YAŞAR ERDİNÇ BORSA YORUMU

Borsa İstanbul (bist100) dün öğleden sonra ani bir düşüşle pozitif seyrini bir anda nagatife dönüştürdü.

Gün sonunda borsa % 1.41 düşüşle, 77,428.56 puandan kapattı. Borsa dolar bazında ise 24,947 seviyelerinden günü kapattı.

Bugüne ise hafif bir düşüşle başlamasına rağmen şu an borsa  % 0,32 düşüşle 77 bin 174 puandan işlemlerine devam ediyor.

Dolar-TL ise dün 3.090 seviyelerinde yatay seyrederken öğlenden sonra gelen alımlarla 3.118 seviyelerine kadar yükseldi.Şu an ise dolar-tl  yine bu seviyelerden işlemlerine devam ediyor.

Uzmanların borsa yorumuna baktığımızda ünlü analizst Dr. Yaşar Erdinç'in bugün bilgeyatırımcı'da yer alan yazısına göz atalım.

Dr. Yaşar Erdinç , bölgesel gelişmeleri yani Irak ile aramızdaki soruna değinerek Musul operasyonuna dair bilgiler verdi.ABD seçimlerinin yaklaşması FED'in faiz artışı beklentilerine yer verdiği yazısında Türkiye bir kara savaşına girer mi sorusuna cevap aradı.

Dr. Yaşar Erdinç , borsa,dolar ve altındaki gelişmelere de yazısında yer verdi.Borsa için yükselişin şu ortamda zor olacağını dolar-tl'nin 3.10 seviyesine dikkat çekerken altın ons fiyatı için de 1300 doları hedef gösterdi.

İşte
Dr. Yaşar Erdinç'in bugünkü yazısından bazı bölümler: