Borsa Gündem

Döviz pozisyonuna göre 9 aylık bilanço beklentileri

Döviz pozisyonuna göre 9 aylık bilanço beklentileri

Döviz pozisyonuna göre 9 aylık bilanço beklentileri

1 Ekim 2017 20:04
-A

+A

ŞİRKETLERİN DÖVİZ POZİSYONLARI

Borsa İstanbul'da işlem gören şirketerin 2017 yılı 9 aylık bilançoları için geri sayım başladı.

Ekim ayı sonu ve Kasım ayı başlarıda açıklanacak 2017 9 aylık bilançolar hisse fiyatları açısından büyük önem taşıyor.

Şirket bilançolarına bilindiği gibi en büyük etki şirketin yaptığı satışlardan elde edeceği kâr-zararlardır.

Şirket satışlarından iyi kâr edebiliyorsa iyi bir bilanço açıklar.Şirketlerin bilançolarıa etki eden diğer önemli etken ise döviz pozisyonları.

So yıllarda dövizdeki büyük artış şirket bilançolarıı derinde etkiledi.Döviz açığı olan şirketler faaliyet kârı yazsa da et kâr elde etmekte zorluk çektiler.

Geçtiğmiz hafta sona eren 3.çeyrek döviz kapanışları ile şirketlerin döviz durumuna göre 9 aylık bilançoları da tahmin edilebilir hale geldi.

Dolar 30 Hazira kapaışıa göre % 1.3 artışla 3.50 TL'den 3,567 'ye euro ise % 4.7 artışla 4.19 TL'den 3.çeyreği bitirdiler.

Ziraat Yatırım'ın hazırlamış olduğu raporda, şirketlerin döviz pozisyonuna göre 9 aylık bilançolarında gelebilecek tahmini gelir ve giderlere yer verdi.

Ziraat Yatırım'ın hazırlamış olduğu şirket şirket 9 aylıkta döviz pozisyonlarına göre gelebilecek gelir ve giderleri için aşağıdaki linke tıklayınız.

ŞİRKETLERİN DÖVİZ POZİSYONLARI İÇİN TIKLAYIIZ


ZİRAAT YATIRIM

BORSAAJANS.COM' UN YASAL UYARISI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.  Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.Facebook'ta paylaş butonu
Print
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR
LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku