Dolar Yorum

Dolar 4 TL olur mu ?

Dolar için uzman yorumu

Dolar 4 TL olur mu ?

11 Ocak 2017 12:54
-A

+A

DOLAR NE OLUR ?

2017 yılında % 9,5 artan dolar ve euro daha yükselir mi ,dolar ne olur, 4 TL olur mu gibi sorular sorulmaya başlandı.

Uzmanların dolar yorumlarına göz atalım.

Kemerburgaz Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Gündem Medya Grubu yazarlarından Prof. Dr. Emre Alkin, bugün borsagundem'e konuştu.

İşte Prof. Dr. Emre Alkin'in döviz yorumu:

Dolar neden artıyor ?

Türkiye'de her zaman dövizin yükselme ihtimalinin düşme ihtimalinden fazla olduğunu belirten İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Gündem Medya Grubu yazarlarından Prof. Dr. Emre Alkin, 'Referandum sürecini geçirmeden ve Ortadoğu'da sular durulmadan döviz kurlarındaki dalgalanmanın durulacağını sanmıyorum. Dolar 2017'de 4 TL'yi görebilir. Herkes buna hazırlıklı olsun' dedi.

Ekonomide yaşanan çalkantıların bir nedenini de Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'na bağlayan Emre Alkin, 'Komşularımızla kavgalarımızı henüz bitirmeye başladık. Hala dış politikada Davutoğlu'nun yarattığı ciddi hasarların etkilerini yaşıyoruz' dedi.
Alkin, 'Yeni ABD Başkanı Donald Trump 21 Ocak'ta yemin edecek. İlk açılış konuşmasında tuhaf şeyler söylerse sadece Türkiye değil tüm dünya allak bullak olacak ki bence bunu yapacak.

Bundan hemen sonra Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) faiz kararı gelecek. Bu karar piyasayı memnun etmezse dövizin yükselme ihtimali var. Daha sonra Uluslararası Kredi Derecelendirme Kuruluşu Fitch, Türkiye'nin kredi notunu açıklayacak ve sonuç büyük ihtimalle notu kırmak olacak. Türkiye'nin kredi notu düşerse döviz yükselecek. FED de, 1 Şubat'ta faiz kararını açıklayacak. Bunu da hatırlatayım' dedi.

BORSAGÜNDEM
Facebook'ta paylaş butonu
Print
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR
LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku