Hisse Öneri

Detaylı temel analiz ile 6 hisse önerisi

Bir aracı kurumdan 6 hisse önerisi

Detaylı temel analiz ile 6 hisse önerisi

7 Şubat 2018 10:57
-A

+A

ATA YATIRIM HİSSE ÖNERİ LİSTESİ

Borsa İstanbul'da cılız yükseliş !

Son günlerde dış borslardaki satışa parelel sert düşüşler yaşayan BİST 100 bugün yine dış piyasalardaki artış ile hafif toparlanma çabasında.

Geçen hafta 121 bin seviyelerindn gelen satışları karşılayamayan borsa dün 113 bin 500 seviyelerine kadar gerilemişti.

Borsa şu an düne göre % 0,38 yükselişle 115 bin 888 puandan işlem görüyor.

Döviz fiyatları

Borsadaki sert volatilitiye karşılık döviz piyasası sakin seyrine devam ediyor.

Dolar-TL 3,77 , Euro-TL ise 4,67 TL'den işlem örüyor.

Günün piyasa özetinden sonra Ata Yatırım'ın 6 hisselik öneri listesine göz atalım.

Manşet resmi

Ata Yatırım ilk olarak perakende devi BİMAS hisse senedini önerdi.

Bim - 2017’deki tahmini yüzde 23 büyümenin üzerine 2018’de net satışlarının yüzde 17.1 büyümesi öngörülen BIM, 2018T F/K çarpanı 23.3x ile beş yıllık ortalamasının yüzde 8 altında işlem görmekte olsa da şirketin büyüme potansiyeli ve sağlıklı finansal görünümü daha yüksek çarpanları hak ediyor.

İkinci sırada ise artan kârlılığı ile Erdemir'i önerdi.

Erdemir - Yassı çelik sektöründe güçlü finansal yapıya ve kârlılığa sahip olan Erdemir, kapasitesini de yüzde 100’e yakın kullanması ile dikkatleri çekiyor. 5.8x 18T FD/FAVÖK çarpanı ve 9.0x F/K çarpanı, global benzerlerine göre sırasıyla yüzde 14 ve yüzde 35 iskontolu işlem görüyor.

Üçüncü sırada ise Türkiye'nin en büyük 2. havayolu şirketi olan Pegasus'u önerdi.

Pegasus- Şirketin yolcu büyümesini önceliklendiren stratejisinin, toparlanma yaşanan dönemlerde, birim fiyatlamayı güçlendirerek rekabetçi bir avantaja dönüştüğünü düşünüyoruz. 2017 yolcu tarafında görülen toparlanmanın 2018 yılında turizmden beklediğimiz olumlu katkı itibariyle devam etmesini bekliyoruz.

Dördüncü sırada ise Stra Rafinerisi'nden pay alan Petkim'i önerdi.

Petkim - Yüksek seyreden etilen-nafta makası sebebiyle kârlılığında kayda değer yapısal iyileşme öngörülen Petkim’in, 2018 yılında rafineri yatırımının tamamlanması ile birlikte ton başına maliyetlerin de 2019 itibariyle düşmesi bekleniyor.

Beşinci sıraya ise kârlılığı ile dikkat çeken Tekfen Holding'i önerdi.

Tekfen – Artan karlılık kalitesi, petrol fiyatlarındaki artış ve ana faaliyet bölgesi olan Ortadoğu’dan daha fazla iş alma olasılığı ve cazip çarpanları hisse için en önemli katalizörler olarak görülüyor.

Altıncı sırada ise dışarda aldığı büyük şirketlerle gündeme gelen Ülker'i önerdi.

Ülker - Zorlu bir yılın ardından, hem yurtiçi hem yurtdışı satışlardaki artışın katkısıyla, 2017’de net karda yüzde 39 artış, 2018’de ise yüzde 7 artış öngörülüyor. 11.7x 2018T FD/FAVÖK çarpanıyla global benzerlerine göre yüzde 6 primli işlem gören Ülker'in Ortadoğu’da faaliyet gösteren UI MENA ve IBC şirket satın almalarının potansiyel olumlu etkileri, ileriye dönük tahminleri yukarı çekme potansiyeline işaret ediyor.

ATA YATIRIM

Kayank: Borsagündem

BORSAAJANS.COM' UN YASAL UYARISI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.  Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilirFacebook'ta paylaş butonu
Print
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR
LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku