Borsa Gündem

Bu olay gerçekleşirse borsa dibe vurabilir ?

Borsalarda düşüş devam eder mi,borsalar neden düştü,ABD seçimlerinde son anket sonuçları ve borsaya etkisi ne ?

Bu olay gerçekleşirse borsa dibe vurabilir ?

2 Kasım 2016 08:33
-A

+A

TRUMP FELAKET GETİRİR !

Borsa İstanbul (bist100) ve diğer birçok dünya borsalarında dünden beri sert düşüşler gözlenmeye başlandı.Dolar bazında BİST 100 %2.2 Arjantin % 4 küsür  Brezilya % 3 küsür düşüş yaşadı.

Borsa İstanbul için düşüşlere birçok neden sıralansa da aslında neden dışardan geliyor düşüncesi hakim olmaya başlandı.Dün birçok gelişen ve gelişmekte olan ülke borsalarında düşüşler görüldü.

ABD borsalarındaki düşüşler % 0,69'ları bulurken bu gece işlem gören Asya borsalarına baktığımızda Japon Nikkei borsası % 1.71 düşüş yaşarken Hang Seng Endeksi % 1.37 düşüş yaşıyor.S&P 500 vıx korku endeksi ise son dönemlerin zirve seviyelerine çok yakın ve şu an % 8.79 yükselişle 18.56 seviyelerine çıktı.

Borsalarda sert düşüşler olurken altın fiyatları da sert yükseldi.Altın ons fiyatı 1265 dolar seviyesinden şu an 1292 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Borsalardaki ani düşüşleri yorumlayan uzmanlar ABD seçimlerinde Cumhuriyetçi aday Donald Trump'ın kazanma ihtimalinin yükselmesine bağladı.Uzmanlar ayrıca altındaki yükselişi de değerlendirirken riskten kaçış olarak altına bir yönelimden bahsettiler.

Borsagündem'de yer alan bir haber yukardaki analizi de destekler nitelikte .

MIT Profesörü olan Simon Johnson, Donald Trump'a ve ülke ekonomisine dair açıklamalar yaptı


MIT Profesörü olan Simon Johnson,8 Kasım 2016 ABD Başkanlık seçiminin sadece ABD için değil dünya için de önemli olduğunua vurgu yaptı.ABD seçimleri sonrası Donald Trump'ın kazanması durumunda ABD borsalarında sert düşüşler sonrası dip seviyeler görülebilir türünden açıklamalar yaptı.

İşte Borsagündem'de yer alan o haberin detayları:
borsagündem
Facebook'ta paylaş butonu
Print
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR
LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku