Şirket Haberleri

Bu haberler hisse fiyatını etkileyebilir !

BİST şirket haberleri 21 Eylül 2018 Cuma

Bu haberler hisse fiyatını etkileyebilir !

21 Eylül 2018 10:41
-A

+A

GÜNLÜK ŞİRKET HABERLERİ-21 EYLÜL 2018

Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin yolladığı haberler yatırımcılar için büyük önem taşır.

Şirketlerden gelen haberler , şirketlerin büyüme , bedelli - bedelsiz sermaye artışları ve yatırımlar gibi konulara açıklık getirir.

Borsadaki şirketlerin , şirketlerine dair önemli gelişmeleri kamuoyu ile paylaşma zorunluluğu vardır.

Şirketlerden gelen haberler bazı aracı kurumlar tarafından analiz ediliyor.

Bu bağlamda ZİRAAT YATIRIM'IN GELEN SON ŞİRKET HABERLERİ İÇİN YAPTIĞI ANALİZ VE TAVSİYELERE GÖZ ATALIM:

İş Bankası (ISCTR, Öneri "AL", Nötr): Banka tarafından, yurt içinde 20 milyar TL nominal değere kadar farklı tür ve vadelerde TL cinsinden borçlanma aracı ihraç edilmesine karar verilmiştir. Söz konusu ihraçların halka arz edilerek ve/veya edilmeksizin gerçekleştirilmesi ve SPK ve diğer merciler nezdinde gerekli bütün işlemlerin yerine getirilmesi için Genel Müdürlüğe yetki verilmiştir.

Yapı Kredi Bankası (YKBNK, Öneri "AL", Nötr): Banka tarafından Medium Term Note (MTN) programı kapsamında yurt dışında ihraç edilmesi planlanan 3mn GBP (İngiliz Sterlini) tutarındaki borçlanma aracı için tertip ihraç belgesi alınabilmesi amacıyla SPK'ya başvurulmuştur.

Odaş Elektrik (ODAS, Nötr): 18.09.18 tarihinde Çan-2 Termik Santralinde gerçekleşen yangına yönelik olarak, yerinde yapılan incelemeler sonunda söz konusu yangının ciddi bir zarar vermeden söndürüldüğü ortaya çıkmıştır. İştirakler bünyesinde faaliyet gösteren diğer madenlerden de gelen destek ekip ile birlikte santralin 1 hafta içerisinde yeniden üretime geçmesi hedeflenmektedir.

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB, Öneri "AL", Sınırlı Negatif): SPK kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında, Şirket payları 21/09/2018 tarihinden (seans başından) itibaren 05/10/2018 tarihine (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.

Not: VBTS kapsamında getirilen tedbirler; A, B, C, D grup değişimi, pazar değişimi ve diğer nedenlerle uygulanacak olan açığa satış ve kredili işlem yasaklarından ve brüt takas uygulamasından ayrı olarak değerlendirilmelidir.

Arçelik (ARCLK, Nötr): S&P şirketin görünümünü durağandan negatife güncelledi. Şirketin uzun dönemli notu BB+ olarak onaylandı. Kaynak: Bloomberg

Çelik Halat (CELHA, Nötr): Şirketin Yönetim Kurulu her türlü çelik halat ve tel gruplarının satış pazarlama ve dağıtım faaliyetlerinde bulunmak üzere, sermayesinin tamamına iştirak edeceği merkezi Hollanda'da yerleşik bir şirket kurulmasına ve kuruluş işlemlerinin başlanılması için şirket yönetiminin yetkili kılınmasına karar vermiştir.

SEKTÖR HABERLERİ

Konut: Yeni Ekonomi Programı'nda yer alan tedbir maddesi ile kira zammı üst sınırı ÜFE ile değil, TÜFE ile belirlenecek.

Beyaz Eşya: Türkiye'de beyaz eşya iç satışları, ağustos ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre %22,2 oranında azalışla 669.624 birime geriledi. Beyaz eşya ihracatı ise yine aynı dönemde yıllık %10,8 oranında azaldı. Ocak-Ağustos dönemi iç satışlar, bir önceki yılın aynı dönemine göre %12,2 düştü ve 5,3mn birime geriledi. Beyaz eşya üretimi Ağustos ayında %12,9 azalırken Ocak-Ağustos döneminde üretim %1,8 oranında düştü.

Kaynak: ZİRAAT YATIRIM

BORSAAJANS.COM' UN YASAL UYARISI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.  Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir
Facebook'ta paylaş butonu
Print
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR
LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku