Bedelli

Borsa şirketinden iştirak sermaye artışına katılım

Bir şirketten bedelli sermaye artırım açıklaması !

Borsa şirketinden iştirak sermaye artışına katılım

12 Eylül 2017 19:10
-A

+A

GÖZDE GİRİŞİM İŞTİRAK SERMAYE ARTIRIM HABERİ

Son dönemlerde şirketlerden gelen bedelli ve bedelisiz sermaye artırım habeleri yatırımcıları en çok heyecanladıran habeler arasında yer alıyor.

Yüksek bedelsiz  sermaye artırım haberleri ile sert yükseliş yaşayan şirketlerin yanında bedelli sermaye artırımı ile düşüş yaşayan hissenetleri de mevcut.

Bedelli sermaye artırımı şirket nakit oranının güçlenmesi açısından önemliyken bedelli sermaye artışını sık sık yapan şirketler ise yatırımcılar tarafından pek sevilmeyen şirketlerdir.

Bazı şirketler ise iştirak ettikleri şirketlerin sermaye artırımına katılabiliyor.Bu durumda iştirakin sermaye yapısı güçlenirken şirketler de iştirak oranlarını korumuş oluyorlar.

Bugün Ülker Grubu şirketlerinden ve uzun süreden beri Borsa İstanbul'da işlem göre Gözde Girişim yaptığı açıklama ile iştiraki olan Kümaş Manyezit Sanayi A.Ş.'nin (Kümaş)'ın sermaye artırımına katılma kararı aldı.

İşte şirketin basına yansıyan o açıklamasındaki bazı detaylar:

Şirketimiz'in sermayesinde %51 oranında pay sahibi olduğu bağlı ortaklığı Kümaş Manyezit Sanayi A.Ş.'nin (Kümaş) 150.000.000 TL olan ödenmiş sermayesinin 550.000.000 TL'ye artırılması nedeniyle gerçekleştireceği bedelli sermaye artırımına nominal bedel üzerinden, Kümaş'ın %49'una sahip olan Yıldız Holding A.Ş. ile birlikte iştirak edilmesine ve nakit sermaye koyma borcumuzun tamamının şirketten olan alacağımızdan mahsup edilmesine karar verilmiştir.

Kaynak:http://finans.mynet.com/borsa/haberdetay/20170912180429/

BORSAAJANS.COM' UN YASAL UYARISI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Facebook'ta paylaş butonu
Print
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR
LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku