Borsa Gündem

Borsa işlem saatleri değişecek mi ?

Borsa İstanbul 1 Kasım işlem saati ,açılış ve kapanış saatleri

Borsa işlem saatleri değişecek mi ?

11 Ekim 2016 13:53
-A

+A

BORSA İŞLEM SAATLERİ


Borsa İstanbul'da 31 Ekim'den itibaren yaz saati uygulaması ile işlem saatleri hakkında bilgi beklenirken , konuyla ilgili haberler de çıkmaya başladı.

Bilindiği gibi Türkiye yaz veya kış saati uygulamasında bulunmayacağını açıklamıştı.Ayrıca Borsa İstanbul'da birçok yabancı yatırımcının işlem yapması bu yatırımcıların bulunduğu ülkeler ile burdaki işlem saatlerinin uyuşmaması gibi birçok neden dolayısıyla Borsa İstanbul yönetimi işlem saatlerine ilişkin ayarlama yapabilir beklentisi hakim.

Borsa İstanbul işlem saatlerine ilişkin olarak Bloomberght'ye konuşan TSPB Başkanı İlhami Koç, işlem saatlerinin 24 saate çıkarılması gerektiğini belirtti.

TSPB Başkanı İlhami Koç,gelişen teknoloji sonrası belirli bir mesai kısıtlamasının doğru olmadığını vurguladı.Konuyla ilgili ayrıca anket de yaptıklarını belirten TSPB Başkanı İlhami Koç, sonuç ne çıkar bilemiyorum dedi.

TSPB Başkanı İlhami Koç, seans saati kavarımının ortadan kalkması ve 24 saat işlem olması gerektiğine dair bir görüş belirtti.

Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Deutsche Securities Türkiye Genel Müdürü Albert Krespin ise Borsa İstanbul'da işlem saatlerinin 1 saat geç açılıp 1 saat geç kapanabileceğinibelirtti.

Borsa İstanbul'da işlem saatlerinde bir değişikilik olursa , yeni işlem saatleri 31 Ekim 2016 Pazartesi uygulanacak.


Bloomberght
Facebook'ta paylaş butonu
Print
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR
LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku