Borsa Gündem

Borsa haberleri-12.10.2016

Günlük borsa ve ekonomi haberleri-12 Ekim 2016

Borsa haberleri-12.10.2016

12 Ekim 2016 13:16
-A

+A

GÜNLÜK PİYASA HABERLERİ

Borsa ve diğer piyasalara yön verecek önemli gelişmelerin yer aldığı ICBC Yatırım günlük bültenine göz atalım:

Foreks Anketi-Analistlerin Ağustos ayı Cari İşlemler Dengesi medyan tahmini 1,5 milyar dolar açık. Yıl sonu tahminlerine ilişkin medyan değer 33 milyar 700 milyon dolar, ortalama değer ise 33 milyar 915 milyon dolar açık olarak gerçekleşti. Maksimum ve minimum tahminler ise sırasıyla, 30,6 milyar dolar açık ve 38,1 milyar dolar açık oldu. 12 Ekim tarihinde saat 10.00'da açıklanacak. Cari işlemler açığı, bir önceki yılın Temmuz ayına göre 523 milyon ABD doları azalarak 2.6 milyar ABD doları (bek 2.5) olarak gerçekleşmişti. 2015 Ağustos y/y –41,061 mn ABD Doları. Turizm sektöründeki gelişmelerin cari denge üzerinde kısa süreli olumsuz bir etki yapması beklenmektedir (TCMB). Turizm geliri Nisan, Mayıs ve Haziran aylarından oluşan II. çeyrekte bir önceki yılın aynı çeyreğine göre %35,6 azalarak 4 milyar 981 milyon 318 bin $ olmuştu.

İsrail Enerji Bakanı İstanbul'a geliyor 13 Ekim Perşembe iki ülke arasındaki enerji işbirliği konusunu görüşmek üzere İstanbul'a geleceği belirtildi.

YSK olası bir erken seçim için çalışmalara başladı. Filigranlı pusula basımına 17 Ekim'de başlanacak (FT).

Virginia, kasım ayındaki başkanlık seçimlerinin galibinin Trump mı Clinton mı olacağında belirleyici rol alacak nadir eyaletlerden (VOA).

Irak ordusu, terör örgütü DEAŞ'ın elinde tuttuğu Musul'un kurtarılması operasyonu için bölgeye askeri sevkiyat yapıyor (AA).

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby, Irak'taki Türk askerlerinin uluslararası koalisyonun parçası olmadığını söyledi.

ERDOĞAN: MUSUL'A YAPILACAK OPERASYONA CERABLUS'TAKİ, RAİ'DEKİ GİBİ KATILACAĞIZ

Yıl sonunda Türkiye'nin enerji ithalatı faturasının 10,3 milyar dolar azalacağı öngörülüyor

18 Türk şirketinin Saudi Aramco'nun çeşitli projelerinde ihaleye girmesini sağlayacak mutabakata imza atıldı. Mutabakat zaptı imzalayan Türk şirketleri arasında TAV Tepe Akfen Yatırım İnşaat ve İşletme AŞ, Enka İnşaat ve Sanayi AŞ, Tekfen İnşaat, Nurol İnşaat ve Ticaret Şirketi.

Deutsche Bank’ın 90 yeni varantı 13 Ekim'de Borsa İstanbul'da işlem görmeye başlıyor.

Akaryakıt dağıtım şirketleri, gece yarısından geçerli olmak üzere motorine 7 kuruş zam yaptı.

OHAL'İN 3 AY DAHA UZATILMASINA İLİŞKİN BAŞBAKANLIK TEZKERESİ KABUL EDİLDİ

BOZDAĞ: 25 EKİM'DE ABD'YE GİDİYORUM, ABD İLE GÜLEN'İN GEÇİCİ TUTUKLAMA KARARINI GÖRÜŞECEĞİZ- NTV

ICBC YATIRIM
Günlük Bülten
Facebook'ta paylaş butonu
Print
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR
LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku