Şirket Haberleri

Bir şirketten şok iflas kararı !

Almanya merkezli turizm şirketi iflasını istedi.

Bir şirketten şok iflas kararı !

7 Aralık 2016 11:39
-A

+A

ÖGER TURİZM İFLASINI İSTEDİ !

Turizm sektöründe faaliyet gösteren şirketler zor bir seneyi geride bıraktı.

İlk olarak Suriye ve Irak'ta devam eden iç savaşların yayılması,Türk askerinin Suriye halkına özgürlük ve terör örgütleriyle mücadele amacıyla sınır dışı operasyonlara başlaması ve Rusya ile yaşanan uçak krizi sonrası turizm ve tur operatörleri sıkıntılı bir seneyi geride bırakıyor.

Borsagüdem'de yer alan habere göre Almaya'da yerleşik Öğer Turizm iflasını istedi.Haberin detaylarına bakıldığında ise şu bilgiler yer aldı.

Almanya merkezli seyahat şirketi Öger Turizm'in sahibi Vural Öger'in Münih'teki bir mahkemeye iflas başvurusunda bulunduğu bildirildi. Mahkemenin iflas işlemlerinden sorumlu ismi Matthias Hofmann, "Benim bilgim dahilinde Sayın Öger'in kayda değer bir mal varlığı artık bulunmamaktadır" açıklamasını yaptı.

Almanya'nın tanınmış işadamları arasına giren Vural Öger, 2004 - 2009 yılları arasında da Avrupa Parlamentosu'nda Sosyal Demokrat Parti üyesi olarak görev yaptı. Öger, 2010 yılında şirketini rakibi Thomas Cook'a sattı.
 
Öger'in alacaklıları arasında İşbank, havayolu şirketi SunExpress ve Fly Türk bulunuyor. İflas başvurusunun ardından Öger'in daha önce ödediği borçlarını ise alacaklılar arasında eşitlik olması için mahkemenin geri istemesi söz konusu.

DW Türkçe
Facebook'ta paylaş butonu
Print
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR
LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku