Şirket Haberleri

Bir çimento hissesi brüt takasa alındı !

Sert hareketler görülen bir hisse için brüt takas uygulaması getirildi.

Bir çimento hissesi brüt takasa alındı !

27 Şubat 2018 21:29
-A

+A

ADAN C BRÜT TAKASA ALINDI

Son haftalarda sert hareketleri ile gündeme gelen Adana C hisse senedidiyle ilgili bugün önemli bir karar alındı.

Borsa İstanbul tarafından alınan karara göre , Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında, ADNAC.E paylarında 28/02/2018 tarihli işlemlerden  (seans başından) 14/03/2018 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacaktır.

Adana C hisse senedi brüt takas uygulaması , 9/02/2018 tarihinden (seans başından) itibaren 05/03/2018 tarihine (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyeceği duyurulan ADNAC.E paylarındaki açığa satış ve kredili işlem yasağı, VBTS kapsamında getirilen brüt takas uygulaması ile birlikte 14/03/2018 tarihine (seans sonuna) kadar devam edecektir.

Kaynak: tr.investing.com

Brüt takas nedir ?

Brüt takas uygulamasında , söz konusu hisse senetlerinde alım yapmak isteyen yatırımcıların takas tarihinde hesaplarında alımlarını karşılayacak tutarda nakit, satım yapmak isteyen yatırımcıların takas tarihinde hesaplarında satımlarını karşılayacak miktarda menkul kıymet bulundurması gerekmektedir.

Brüt takas uygulaması, sadece takas işlemleri ile ilgili olup uygulamanın yatırım kararlarını etkileyecek ve yatırım yapmayı engelleyecek hiçbir olumsuz yönü bulunmamaktadır.BORSAAJANS.COM' UN YASAL UYARISI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.  Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Facebook'ta paylaş butonu
Print
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR
LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku