Bedelli

Bedelli sermaye artırımına onay çıkan şirket

Bedelli sermaye artırımı onaylana BİST şirketi

Bedelli sermaye artırımına onay çıkan şirket

2 Mayıs 2020 05:16
-A

+A

SPK'DAN ONAY !

Bugün SPK haftalık bültenini açıkladı.

SPK bülteninde bazı şirketlerin sermaye artırımlarına da onay geldi.

Avrasya Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. daha önce SPK'ya başvurarak bedelli sermaye artırımı için başvuruda bulunmuştu.

Avrasya Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.'nin 72.000.000 TL olan sermayesini 144.000.000 TL'ye yükseltmek için SPK'dan şartlı onay geldi.

AVGYO'nun bedellisine verilen şartlı onaya ilişkin bültende ayrıca şu bilgilere yer verildi:

Avrasya Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin (Şirket) 360.000.000 TL’lik kayıtlı sermaye tavanı içinde 72.000.000 TL olan çıkarılmış sermayesinin tamamı nakden karşılanmak suretiyle 144.000.000 TL’ye artırılması nedeniyle, ihraç edilecek 72.000.000 TL nominal değerli payların halka arzına ilişkin izahname ile tasarruf sahiplerine satış duyurusunun Kurulumuzca onaylanmasına ilişkin talebinin;

1) III-48.1 sayılı Gayrimenkul Yatırım Ortaklıklarına İlişkin Esaslar Tebliği’nin (GYO Tebliği) 22. maddesinin birinci fıkrasının (ç) bendi kapsamında, Şirket yönetim kurulunun 17.04.2020 tarih ve 2020/16 sayılı toplantısında karara bağlanan fon kullanım raporunda belirtilen arsa üzerinde bulunan yapıların yıkılarak, arsanın tapudaki niteliğinin fiili kullanım şekliyle uyumlu hale getirilmesi, 

2) GYO Tebliği’nin 34. maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (e) bentleri kapsamında, söz konusu fon kullanım raporunda gerçekleştirileceği belirtilen projenin hazırlatılarak projenin inşaatına başlanabilmesi için gerekli izinlerin alınmasını ve yasal prosedürlerin tamamlanmasını müteakip, projenin inşaatına başlanabilmesi için, yasal prosedüre uyulduğunun ve gerekli belgelerin tam ve doğru olarak mevcut olduğunun tespiti amacıyla gayrimenkul değerleme raporu hazırlatılması, 

3) GYO Tebliği’nin 22. maddesinin birinci fıkrasının (ç) bendi kapsamında, 

i) Şirket’in projeye ilişkin olarak sözleşmeden doğan haklarının toplamına tekabül eden banka teminat mektubunun veya 

ii) Şirket’in projeye ilişkin olarak sözleşmeden doğan haklarının toplamının en az yüzde yirmi fazlasına tekabül eden sermaye piyasası araçlarının (pay senedi olması durumunda sadece BIST 100 endeksi kapsamındaki payların) 

Şirket lehine İstanbul Takas ve Saklama Bankası A.Ş. nezdinde bloke edilmesi, sermaye piyasası araçlarının güncel değerinin Şirket’in projeye ilişkin olarak sözleşmeden doğan haklarının toplamının altına inmesi durumunda toplam tutara ulaşılmasını teminen ilave teminat yatırılması şartlarıyla olumlu karşılanmasına ve yukarıda belirtilen hususların altı ay içinde eksiksiz bir şekilde yerine getirildiğini tevsik eden bilgi ve belgelerin Kurulumuza iletilmesini müteakip onaylı izahname ile tasarruf sahiplerine satış duyurusunun onaylanarak Şirket’e iletilmesine karar verilmiştir.

Kaynak: SPK

BORSAAJANS.COM' UN YASAL UYARISI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.  Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Facebook'ta paylaş butonu
Print
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR
LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku