Şirket Haberleri

BANVT-Banvit kaça satıldı ?

Banvit kime satıldı, Banvit kaça satıldı ,Banvit hisse seendi ne olur ?

BANVT-Banvit kaça satıldı ?

10 Ocak 2017 10:25
-A

+A

BANVİT SONUNDA SATILDI !


Uzun süredir satış için görüşmeler yapıldığını duyuran ve hisselerinde sert hareketler görülen Banvit bugün satış haberini kamuoyuna duyurdu.

Beyaz et pazarında son yıllarda yaşanan kriz sonrası ortaklık veya hisse satışı düşündüğünü açıklayan Banvit bugün yaptığı açıklama ile şirketin % 79.5'ini BRF ve Qatar Holdign arasında %60-40 oranında oluşturulan ortaklığa  915.064.403,2472 TL bedelle sattığını duyurdu.

Banvit'in satışına dair diğer detaylar ise Oyak Yatırım'ın günlük bülteninde şu şekilde yer aldı.

Banvit tarafından yapılan açıklamada şirketin %79.5’unun BRF ve Qatar Holdign arasında %60-40 oranında oluşturulan ortaklığa satılması için sözleşme imzalandığı açıklanmıştır. Pay alım teklifinin de yapılacağı satışta fiyat, gerekli izinlerin alınmasını takiben finansallar ve kur etkisiyle bazı düzeltmelere göre farklılık gösterebilecek olsa da hisse başına 11.51 TL olarak açıklanmıştır ve hissenin dünkü kapanışının %30 üzerindedir.

Şirketin basına yaptığı duyuruda ayrıca şu notada yer verildi:


Sözleşme'de toplam satın alma bedeli hisse başına 11,51 TL olmak üzere toplam 915.064.403,2472 TL olarak belirlenmiş olsa da anılan tutar Rekabet Kurulu izni ve Sözleşme'de belirlenen diğer gerekli ön koşulların sağlanması akabinde hisse devrinin yapılacağı tarih itibariyle düzenlenecek ara bilanço ve gelir tablosu çerçevesinde belirlenecek olan net borçluluk durumu, işletme sermayesi, FAVÖK ve ilgili tarihteki ABD Doları/Türk Lirası döviz kuruna dayalı olarak gerçekleştirilecek fiyat uyarlamalarına tabi olarak azalabilecek veya artabilecektir. 

Buradan bizim anladığımız kadarıyla gelecek bilançodaki Banvit şirket değerleri ve dövizdeki artışa veya azalışa göre satış fiyatının değişebileceğini belirtmek istemişler.Belirtilen satış tutarları şu anki verilere göre hesaplanmış.

Banvit hisseleri
satış haberi sonrası şu an da dünkü kapanışına göre % 11.44 artışla 9.84 TL'den işlem görüyor.

Banvit hisse fiyat ve ortalama analizi


Alt Marj Fiyatı7,07
Üst Marj Fiyatı10,59

20 Günlük Ortalama7,34

52 Günlük Ortalama6,12
Haftalık En Düşük6,66
Haftalık En Yüksek10,04

Aylık En Düşük4,90
Aylık En Yüksek10,04

Yıllık En Düşük1,97
Yıllık En Yüksek10,04


BORSAAJANS.COM' UN YASAL UYARISI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR
LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku