Hisse Yorum

ANELE-Anel Elektrik hisse yorumu

Anel Elektrik hisse yorumu,Anel Elektrik 9 aylık bilanço yorumu,Vakıf Yatırım'dan Anel Eelktrik bilanço analizi

ANELE-Anel Elektrik hisse yorumu

11 Kasım 2016 08:01
-A

+A

ANEL ELEKTRİK BİLANÇO YORUMU

Anel Elektrik hakkında bilgiler

Anel Elektrik , Anel Grup içinde yer alır.1986 yılında kurulan ve aynı sene  elektrik taahhüt işlerine başlayan Anel Elektrik'in ilk işi Darlık Barajı'dır.

208-2012 yılları arasında yurtdışına önem veren grup Doğu Avrupa,Doğuasya,Orta Doğu ve Kuzey Afrika ülkelerine açılarak buralarda ofisler kurdu.

12 yılda 9 havalimanı elektrik taahhüt işlerini yapan grup bu alanda hem yurtiçinde hem de yurtdışında adını duyurmayı başardı.

Anel Elektrik bilanço analizi

Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin 2016 yılı 9 aylık dönem için bilanço dönemi sona eriyor.Son gelen bilançolarla bilançosu açıklanmayan çok az sayıda şirket bulunuyor.

Son açıklanan bilançolara yapılan aracı kurum analizlerine göz attığımıza Vakıf Yatırım'ın Anel Elektrik 2016 yılı 3.çeyrek bilanço analizini görüyoruz.

Anel Elektrik  ( ANELE ) 3Ç16 Finansal Sonuçları :  Beklentinin üzerinde net kar (+)
  • Anel Elektrik (ANELE) 2016/3.çeyrek döneminde 6,6 mn TL net dönem karı kaydetmiştir.
  • Şirket geçtiğimiz  yılın aynı döneminde ise 3 mn TL net kar elde etmişti.
  • Genel olarak yıllık bazda bir önceki yıla  paralel gelen satış gelirlerine karşın operasyonel performanstaki yavaşlamanın, operasyonel olmayan kalemlerdeki iyileşme ile telafi edildiği görülmektedir. 
  • Şirketin satış gelirleri yıllık %2 artarak 139 mn TL olarak gerçekleşmiştir, FAVÖK rakamı  ise  yıllık  bazda % 23 gerilemeyle 13 mn TL seviyesine düşmüştür .
  • Yıllık bazda FAVÖK marjındaki gerileme ise 310 baz puan olmuş ve şirket 2016/3.çeyrek döneminde %9,5  FAÖK marjı kaydetmiştir. 
  • Şirketin net karındaki iyileşmede net faaliyet dışı giderlerin azalması ve kısmen de artan ertelenmiş vergi gelirleriydi.

Yorum :  Şirket k arlılığındaki büyümeye karşın, operasyonel taraftaki zayıflama ve son dönemde (3 ay)  endeksin üzerinde gösterilen performans nedeniyle finansalların hisseye sınırlı olumlu etki edeceğini  düşünüyoruz.

Anel Elektrik hisse performansı

Son dönemde sert yükselişler kaydeden Anel Elektik son günlerde yatay hareketler yapmaya başladı.Uzun süre 1-1.30 bandında gezinirken gelen alımlar sonrası 1.60-1.80 bandında hareket etmeye başladı.

Son bir yıllık dibi: 0,990 TL
Son bir yıllık zirvesi: 1,800 TL
Son kapanış fiyatı: 1,640 TL

VAKIF YATIRIM

Kaynak ve bültenin devamı: http://www.vakifyatirim.com.tr/files/news_10852.pdf

BORSAAJANS.COM' UN YASAL UYARISI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.


Facebook'ta paylaş butonu
Print
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR
LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku