Hisse Yorum

ANACM-Anadolu Cam hisse ve bilanço yorumu

Vakıf Yatırım'dan Anadolu Cam blanço analizi ve beklentileri

ANACM-Anadolu Cam hisse ve bilanço yorumu

10 Kasım 2016 18:11
-A

+A

ANADOLU CAM BİLANÇO ANALİZİ

Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin büyük çoğunluğu dün açıklanna bilançolar ile bilanço dönemini tamamladı.

Dün gelen şirket bilançolarına aracı kurumlardan da analizler ve yorumlar da gelemeye devam ediyor.

Türkiye'nin cam devi Şişe Cam Grubu içinde yer alan Anadolu Cam da bilançosunu açıklayan şirketlerden biri.

Anadolu Cam şirket bilgisi

1969 yılında kurulmuş ve 1973 yılında üretime başlamış olan Anadolu Cam ,1976 yılında Mersin'de bulunan fabrikasının Şişe Cam tarafından satın alınması ile birlikte Şişe Cam Grubu'na dahil olmuş ve hala bu grup içinde yer alıyor.

Şişe Cam'ın büyüme hamleleri ile büyümesini devam ettiren Andolu Cam şu an Türkiye'de Eskişehir ,Bursa ve Mersin olmak üzere 3 fabrikası ve Rusya ,Ukrayna ve Gürcstan'da yer alan tesisleri ile üretimine devam ediyor.Ayrıca Türkiye ,Rusya,Ukrayna ve Gürcistan'da 10 şirketi bünyesinde bulunduruyor.

Anadolu Cam bilanço analizi

Vakıf Yatırım'ın bugün yayınladığı bültende Anadolu Cam 2016/3.çeyrek bilançosuna dair analizine yer verdi.

Anadolu Cam (ANACM) 2016/3.çeyrek Finansal Sonuçları: Net kar beklentilerin üzerinde  ancak ...

Şirket 2016/3.çeyrek’te 24 milyon TL’lik piyasa beklentisinin üzerinde 36,6 mn TL net kâr açıkladı. 2015/3.çeyrek döneminde ise şirket 8 milyn TL net kar açıklamıştı. Operasyonel taraftaki iyileşmelerin yanısıra finansman giderlerinde  geçen yıla göre gözlenen  gerileme, net kar tarafındaki iyileşmeyi beraberinde getirmiştir. 

Ciro  tarafında  piyasa  beklentilerine  paralel  olarak  491  milyon  TL’lik  satış  gelirine  ulaşılırken,  FAVÖK  tarafında  ise  113  milyon  TL  ile  99  milyon  TL’lik  piyasa  beklentisi  aşılmıştır. 

FAVÖK  marjı  tarafında ise hem çeyreklik hem de yıllık bazd a 4 puana yakın iyileşme görülmüştür. 

Yorum: Net kar beklentileri aşarken, operasyonel verileri de olumlu değerlendiriyoruz. Ancak, son 1 aylık dönemde hisse getirisi piyasa performansının %12 üzerinde gerçekleşmesi nedeniyle, pozitif  2016/3.çeyrek  verilerinin fiyatlara yansıdığını düşünüyoruz.

VAKIF YATIRIM

Kaynak ve bültenin devamı: http://www.vakifyatirim.com.tr/files/news_10852.pdf

BORSAAJANS.COM' UN YASAL UYARISI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Facebook'ta paylaş butonu
Print
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR
LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku