Hisse Yorum

ALCAR-Alarko Carrier neden yükseldi ?

ALCAR-Alarko Carrier neden yükseldi , Alarko Carrier bedelsiz potansiyeli ne kadar ?

ALCAR-Alarko Carrier neden yükseldi ?

12 Ocak 2017 17:42
-A

+A

ALARKO CARRİER HİSSE YORUMU

Alarko Carrier , bugün günün en çok artan hisse senedi oldu.Uzun yıllardan beri Borsa İstanbul'da işlem görüyor.ALCAR kodu ile işlem gören Alarkko Carrier bedelsiz beklentisi yüksek hisse senedleri arasında yer alıyor.Alarko Carrier 2016/6 aylık bilanço verilerine göre % 3.146 bedelsiz potansiyeline sahip.

Alarko Holding bünyesinde yer alan Alarko Carrier ile ilgili şirket bilgilerine yer verelim.

Alarko Carrier şiret tarihçesi

Alarko Carrier , 1954 yılında kurulan, ısıtma, soğutma havalandırma, su arıtma ve basınçlandırma alanlarında faaliyet gösteren Alarko Sanayi ve Ticaret A.Ş., 1998 yılında, alanında dünyanın lider kuruluşu Carrier ile eşit oranda ortaklığa girdi ve şirketin adı Alarko Carrier Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak değiştirildi.

Alarko Carrier şirket faaliyeti

Alarko Carrier, İstanbul'daki Genel Yönetim, Büro ve iki fabrika ile Gebze Organize Sanayi Bölgesi'nde (GOSB) 60.000 m²'lik alanda kurulan yeni kompleksine Ekim 2000'de taşındı.

Alarko Carrier'ın endüstriyel faaliyetleri, Genel Yönetim Merkezi'ne bağlı olarak, Gebze Ana Üretim Tesisleri ile Dudullu Radyatör Üretim Tesisi'nde; ticaret ve pazarlama faaliyetleri ise İstanbul, Ankara, İzmir, Adana ve Antalya büroları tarafından yürütülür.

Alarko Carrier fiyat analizi

Haftalık En Düşük: 38,54
Haftalık En Yüksek: 48,48

Aylık En Düşük: 36,50
Aylık En Yüksek: 48,48

Yıllık En Düşük: 27,97
Yıllık En Yüksek: 48,48

Alarko Carrier ortalama analizi

Alt Marj Fiyatı: 32,32
Üst Marj Fiyatı: 48,48

20 Günlük Ortalama: 38,62
52 Günlük Ortalama: 38,02

Alarko Carrier bugün % 19,26 yükselişle 48.18 TL'den işlem görüyor.Alarko Carrier'in bugün yaşadığı yükseliş bugün basına yansıyan bir haberle ilgili olabilir.

Borsagündem'de yer alan haberde şirketin sermaye tavanı yükseltimine dair bir haber yer aldı.

İşte o haberin ayrıntıları:

Alarko Carrier ,kayıtlı sermaye tavanının 10.800.000,-TL olarak devamına ilişkin Sermaye Piyasası Kurulu'na yaptığımız 26.12.2016 tarihli müracatını geri çektiğini bildirdi.

Bu haber sonrası gelen yükseliş , yatırımcıların bedelsiz beklentisi içine girdiklerini gösteriyor.Bedelsiz sermaye artırımı şirket genel kurulunun yetkisindedir ve kararla şirket trafından verilir.

BORSAAJANS.COM' UN YASAL UYARISI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Facebook'ta paylaş butonu
Print
LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku