Şirket Haberleri

ALARK-Alarko Holding'e Fas'tan 1.9 milyon dolar tazminat

ALARK-Alarko Holding Fas'tan 1.9 milyon dolar tazminat kazandı.

ALARK-Alarko Holding'e Fas'tan 1.9 milyon dolar tazminat

17 Temmuz 2020 09:35
-A

+A

FAS'TAN 1.9 MİLYON TAZMİNAT GELİRİ

Türkiye'nin ve dünyanın sayılı taahhüt şirketlerinden olan Alarko Holding Fas'ta aldığı bir ihalenin sonuca bağlanmaması nedeni ile süren mahkeme süreci sona erdi.

Şirketten yapıalna açıklamaya göre mahkeme (ALARK) -Alarko Holding'i haklı bularak 1.9 milyon dolar tazminat almasını istedi.

Şirketten yapılan açıklamada şu detaylara yer verildi:

Şirket bağlı ortaklığı Alsim Alarko Sanayi Tesisleri ve Ticaret A.Ş.'nin; Fas'da üstlenmiş olduğu Tanger-Kenitra demiryolu projesinin sözleşmesinin feshedildiği, bunun üzerine haklarını almak için dava yoluna gidildiği, ilk derece mahkemesince verilen kararda taleplerin kısmen karşılanmış olduğu ve dava sürecinin devam etmekte olduğu daha önce kamuya duyurulmuştu. İstinaf mahkemesinin bugün tebellüğ ettiği gerekçeli kararında, proje kapsamında yapılan işlerle ilgili olarak işveren idare tarafından şirkete 17,9mn Fas Dirhemi (MAD) asıl alacak ve buna ilişkin 1,3mn MAD gecikme faizi olmak üzere toplam 19,2mn MAD (yaklaşık 1,9mn USD) ödenmesi karara bağlanmıştır. Tarafların üst mahkemeye başvurma hakları bulunmaktadır.

Kaynak: Ziraat Yatırım

BORSAAJANS.COM' UN YASAL UYARISI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.  Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR
LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku