Hisse Yorum

Al ,Ekle ve Nötr tavsiyeli hisse analizleri

Aracı kurumdan günlük hisse analizi

Al ,Ekle ve Nötr tavsiyeli hisse analizleri

4 Ekim 2016 08:35
-A

+A

GÜNLÜK HİSSE HABER ANALİZİ

Borsa İstanbul'da işlem gören şirket hisselerine yönelik analizler devam ediyor.Bugün Ziraat Yatırım tarafından şirketlerden gelen haberlere yönelik çeşitlideğerlendirmeler ve tavsiyeler yapıldı.

Şirketler bilindiği gibi şirketlerine dair herhangi bir gelişmeyi kamuoyuna bildirmek zorunda.Bu bilgiler şirket haberleri adı altında yapılır.Gelen şirket haberleri bazen hisse performasını olumlu bazen de olumsuz yansıyabilir.Bunun için aracı kurum uzmanları gelen şirket haberlerini anazli etme ihtiyacını duyarlar.

Yapılan analizler sonrası şirket hisselerine dair şu değerlendirmeler ve tavsiyeler yapıldı:

Tekfen Holding (TKFEN, Öneri "EKLE", Nötr): Tekfen Holding kendi paylarının borsadan alınmasına yönelik hisse geri alım programının süresinin tamamlandığını ve söz konusu altı aylık süre zarfında herhangi bir alım işlemi gerçekleştirmediğini duyurdu.

Vakıfbank (VAKBN, Öneri "EKLE", Nötr):  182 gün vadeli 100mn TL nominal değerli bonoların ihraç ve halka arz edilmesi için SPK ve diğer merciler nezdinde gerekli başvuruların yapılması için Genel Müdürlüğe yetki verilmiştir. Bununla beraber 126 gün vadeli 200mn  TL nominal değerli bonolar halka arz edilecek olup toplam halka arz miktarı olan 300mn TL nominalden fazla talep gelmesi durumunda halka arz miktarı 450mn TL nominal değere kadar artırılabilecektir.

Bossa (BOSSA, Sınırlı Pozitif): Şirket aktifinde kayıtlı bulunan Adana'daki gayrimenkulün projelendirilmesi veya satılması amacıyla piyasa araştırması yapılması, teklif alınması ve sözleşme yapılması konularında gerekli girişimlerde bulunulacağı duyurulmuştur.

Sinpaş GYO (SNGYO, Nötr): Şirket 26 Eylül 2016 tarihi itibariyle Samandıra Mobilya hisselerinin tamamını devir almıştı. Bu nedenle Şirket, Türkiye Finansal Raporlama Standartlarına göre 30 Eylül 2016 tarihli finansal tablolarını konsolide olarak düzenleyecektir.

Türk Hava Yolları (THYAO, Öneri "AL", Nötr): Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan THY'nin, aile olarak uçacaklara indirim için çalıştığını ve uygulamanın yakında başlayacağını söyledi.

ZİRAAT YATIRIM

Kaynak ve raporun devamı: http://lb.ziraatyatirim.com.tr/eu/v/scq/?i=a8d5d8022618c1d709e322359c852262d8edeccb485a1a16b07170a803a3c30732b3bf5d36b49aacdcafc88530bfbc8098301e69ef7445b2&s=8B179D188B8A4B22A83DDF5BFAEE3857

BORSAAJANS.COM' UN YASAL UYARISI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.


Facebook'ta paylaş butonu
Print
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR
LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku