Hisse Öneri

Ak Yatırım'dan potansiyelli 9 hisse

Ak Yatırım portföy listesi

Ak Yatırım'dan potansiyelli 9 hisse

15 Haziran 2017 17:42
-A

+A

AK YATIRIM'IN EN BEĞENDİĞİ HİSSELER

Borsa İstanbul'da kâr satışları sürüyor.

Haftaya rekorlarla başlayıp günlerdir beklenen 100 bin seviyesini gören borsa bugün orta sertlikte bir düşüş yaşadı.

Dün FED'in bilanço küçültmeye başalayacağının açıklanması ve içerde CHP'nin yürüyüş kararı alması bugün piyasalarda negatif etkilere sebep oldu.

Sabah bu gelişmelerle düşüş yaşayan borsa gün içinde en düşük 98 bin 491 seviyeleri gördü.

Bu seviyelerden toparlanan BİST 100 şu an dünkü kapanışına göre % 0,85 düşüşle 98 bin 790 seviyesinden işlem görüyor.

Borsada son rakamlarla böyleyken aracı kurumların hisse portföyleri de yayınlanmaya devam ediyor.

Ak Yatırım'ın yayınladığı bültende yer alan en beğenilen hisseler arasında şu şirket hisseleri yer aldı:

Ford Otosan, İş Bankası C, Kardemir D ve THY'yi en çok beğendiğimiz hisseler arasına ekliyoruz. Logo Yazılım ve Tofaş Oto'yu  portföyümüzden çıkarıyoruz. 

Fort Oto (FROTO):  Ford Otosan için olumlu görüşümüz şirketin mevcut kuvvetli ihracat performansının devam edeceği beklentisine dayanmaktadır.

İş Bankası-C (ISCTR):  İş Bankası’nın özkaynak kârlılığı 2015’teki dip seviyesinin ard ından toparlanarak sektör ortalamasını yakaladı. Buna karşılıkb ankanın  0,6 olan F/DD çarpanının (yükselen hisse fiyatına ragmen) halen  güçlenen kârlılık göstergelerini tam olarak yansıtmadığını veb unedenle  %20’lik çarpan iskontosunun yüksek olduğunu düşünüyoruz.

Kardemir d (KRDMD):  1Ç17'degörülen olumlu faaliyet sonuçlarının yılın geri kalanında TL'nin göreceli güçlü kalacağı beklentisi ile sürmesive bunun  net  kara yansıması bekleniyor.

Türk Havayolları (THYAO):  THY için olumlu görüşümüzün ardında temel performans göstergele rindeki toparlanma ve ileriye dönük kuvvetlenen beklentiler  bulunmaktadır. Özellikle Nisan ayı yolcu performansındaki %8’lik büyüme (son 12 aydaki en iyi performans) ve sektör oyuncuları nın yakın  gelecekteki talebe ilişkin olumlu beklentileri cesaret vericidir.

Değişiklik sonrası en çok beğendiğimiz hisseler:  FordOtosan, Ga ranti Bankası, Halkbank, İş C, Kardemir D, Migros, Petkim, Şişe  Cam,  TürkHava Yolları'dır.

Ak Yatırım portföy listesi hisse hedef fiyatlarıAK YATIRIM

Bültenin devamı: https://www.akyatirim.com.tr/apps/pdfviewer/Portfoy_Onerisi-Performans/f35784ca-685d-4a70-a6ff-2ec69d348421.pdf


BORSAAJANS.COM' UN YASAL UYARISI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Facebook'ta paylaş butonu
Print
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR
LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku