Bedelli

4 şirketten SPK'ya bedelli başvurusu

27 Nisan 2017 SPK Bülteni 4 şirketten SPK'ya bedelli başvurusu

4 şirketten SPK'ya bedelli başvurusu

29 Nisan 2017 00:21
-A

+A

BEDELLİ BAŞVURULARI

Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin sermaye artırım talepleri devam ediyor.

Bugün (27 Nisan 2017) tarihli SPK Bülteni yayımlandı.Yayımlanan SPK bülteninde öne çıkan haberlere bakıldığında sermaye artırım başvurusu yapan şirketler göz çarpıyor.

Bilindiği gibi şirketler sermaye artırımlarını önce kendi genel kuurllarında onaylayıp daha son SPK'ya başvuruda bulunuyorlar.

SPK bu başvuruları değerlendirip daha sonra onay vereceği gibi red de edebiliyor.

27 Nisan 2017 tarihli haftalık SPK bülteninde bedelli sermaye artırımı için 4 şirketin başvuru da bulunduğu görülüyor.

İŞTE BEDELLİ BAŞVURU DETAYLARI

ŞİRKET MİKTAR
Euro Menkul Kıymet Y.O. A.Ş  20.000.000
 Merit Turizm Yatırım ve İ.A.Ş.  29.325.000
Oylum Sınai Yatırımlar A.Ş.(1)   3.225.000
Net Holding A.Ş.(3)
182.998.586

1) Artırılan  sermayeye  ilişkin  payların  ortakların  yeni  pay alma  hakları  kısıtlanark,  Bracknor  Fund  Limited’e  tahsislli  olarak  satılması  planlanmaktadır.
2) Nitelikli yatırımcılara satılması planlanmaktadır.
3) Başvuru, Şirketin Net Turizm Ticaret ve Sanayi A.Ş.’yi devralması suretiyle birleşmesi ile ilgili olarak  duyuru metninin onaylanması amacıyla  yapılmış olup, Şirketin Kurulumuzun 2016/18 sayılı Bülteninde ilan edilen benzer şekildeki başvurusu 14.07.2016 tarihli yazım ız ile işlemden  kaldırılmıştır.

Kaynak: SPK


BORSAAJANS.COM' UN YASAL UYARISI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR
LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku