Hisse Öneri

3 hisse önerisi ve yorumu

Aracı kurum hisse analizi,hisse yorumu,hisse beklentisi, 3 hisselik analiz

3 hisse önerisi ve yorumu

12 Aralık 2016 13:06
-A

+A

3 HİSSE ÖNERİSİ VE YORUMU

Borsa İstabul'da yeni haftaya düşüşle başladı.

Geçen haftayı % 3.18 oranında düşerek 75 bin 727 puandan tamamalamıştı.Yeni haftaya bu moralle başlayan borsa , güne düşüşle başladı.İlk seansı % 0,78 düşüşle 75,135.74 puandan kapattı.

Borsa ilk seansta en düşük 74,908.89, en yüksek 75,354.11 puanı gören borsa, dünkü kapanışının (591.54) puan altına indi.

Borsa dolar bazında fiyatı ise 21,724 dolar seviyesinde bulunuyor.

Borsa ilk seansı bu rakamlarla bitrirken Ziraat Yatırım'ın önerdiği 3 hisse yorumuna göz atalım:


Eczacıbaşı İlaç (ECILC) : Ayın başında uzun vadeli kanalın dışına çıkan hisse kanalın altında kalıcılı olamadı ve tekar kanal içine girdi. Öte yandan, kısa vadeli düşen kanalı da kırdıktan sonra yükseliş kaydeden hisse geçtiğimiz haftanın ortasında 50 günlük ortalamasından tepki ile karşılaşarak yatay bir hareket içine girdi.

Şu aşamada geçtiğimiz hafta kanal içinde tutunmasını olumlu bulurken, göstergeler tarafında MACD al vermiş durumda. RSI ve Momentum ise sırasıyla eşik 50 ve 100 seviyelerinin üzerindeler. Bu kapsamda hissenin 3,08 seviyesinde bulunan 50 günlük ortalamasını kırarak yükselişini sürdürebileceğini düşünüyoruz.

Kardemir-D (KRDMD) : Hisse geçtiğimiz hafta uzun vadeli trend çizgisinin yanı sıra 377 (fibonacci sayısı) haftalık ortalamasından sekti. Haftalık grafikteki mum görüntüsü ise hissenin yükseliş hareketi içerisine girebileceğinin işareti olabilir. Yine haftalık grafikte RSI aşırı satım bölgesinden sekerken, stokastik slow aşırı satım bölgesinde al vermiş durumda.

Günlük grafikte ise dönüş formasyonlarından ters omuz baş omuz formasyon çalışması yapan hissede, formasyon boyun çizgisi 1,09 (aynı zamanda 20 günlük ortalama) seviyesinden geçmekte. Bu kapsamda, hissenin söz konusu seviyeyi kırarak yükseliş hareketi içine girebileceğini düşünüyoruz.

Tofaş Oto Fabrikaları (TOASO) : Hisse uzun vadeli yükseliş hareketinin ardından dönüş formasyonlarından omuz baş omuzun boyun çizgisini kırmış; ancak bu çizginin altında kalıcılı olamayarak hacimli ve sert bir yükseliş sergilemişti. Yaşanan sert yükselişin ardından, Temmuz ayından gelen alçalan trend çizgisinin üzerinde –destek yaparak- kapanış yapmayı başaran hissenin, kısa vadeli grafiklerde de devamlılık foramsyonlarından flama çalışması yapmakta olduğunu izliyoruz. Halihazırda kısa orta ve uzun vadeli ortalamalarının da üzerinde olan hissenin yükseliş haretini devam ettirebileceğini düşünüyoruz.

Ek olarak, yukarıda belirttiğimiz boyun çizgisinin altında kalıcılık sağlanmaması hisse için sağ omuzun geçtiği 23,74 seviyesini teknik olarak önemli kılmaktadır. Orta uzun vadeli olarak söz konusu seviyenin üzerindeki kapanışlarda hisse güçlü bir yükseliş trendine girebilir. Bu kapsamda hissenin 21,00/50 bölgesinin üzerinde tutunması durumunda 23,74 seviyesinin orta – uzun vadeli trend oluşumu açısından takip edilmesi gerektiğini düşünüyoruz.

ZİRAAT YATIRIM

Kaynak ve bültenin devamı : http://img.euromsg.net/54165B4951BD4D81B4668B9B9A6D7E54/files/Haftal%C4%B1k%20Teknik%20%C3%96neri_12122016(1).pdf

BORSAAJANS.COMUN YASAL UYARISI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.


Facebook'ta paylaş butonu
Print
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR
LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku