Hisse Yorum

3 aylık bilançolarda öne çıkan güçlü şirketler

2018 yılı 3 aylık bilançoların analizi ve öne çıkan güçlü hisseler

3 aylık bilançolarda öne çıkan güçlü şirketler

13 Mayıs 2018 15:48
-A

+A

BU ŞİRKETLERE DİKKAT !

Borsa İstanbul'da 2018 yılı 3 aylık bilançolar için açıklanma tarihleri geçen hafta içinde sona erdi ve şirketler bilançolarını açıkladılar.

2017 yılına göre birçok şirket güzel bilançolar açıklarken bazı şirket ve sektörler ise bekleneni veremedi.

Borsa İstanbul'daki satış baskısı sebebiyle bazı şirketler güzel bilanço açıklamalarına rağmen hisse fiyatlarına bu artışın yansımadığını gördük.

Petrole dayalı sektörlerde artan petrol fiyatları maliyet artışına neden oldu ve kâr marjlarında daralmalar meydana geldi.

Demir-çelik fiyatlarındaki artış ise bu sektör hisselerinde büyük ciro ve faaliyet kârı sağladı.

Bazı ambalaj şirketleri ise stoklardaki ürünlerin fiyat artışı ile yüksek kâr elde ederken bazıları ise hammadde artışı ile bu kârlılığı gösteremedi.

Çimento sektörü geçen seneye göre oldukça iyi bir ilk çeyrek geçirdi.

Hem maliyetlerdeki düşüş hem de kâr marjlarındaki artış çimento sektörü şirketlerinde güzel faaliyet kârlılığı yaşanmasına neden oldu.

Bankacılık sektörü ise geçen seneye göre kârlarda pozitif bir dönem geçirdi.

Havacılık ve turizm şirketleri geçen seneye göre ciro ve brüt kârda artış yaşasa da mevsimsellikten dolayı net kâr yazamadılar.

Meksa Yatırım'dan Zeynel Balcı'nın hazırladığı rapora göre 2018 yılı 3 aylık bilançolarda bazı şirketler ciro, faaliyet kârlılığı net kâr ve F/K olarak öne çıktı.

İşte o raporda yer alan hisseler
Kaynk:Zeynel BALCI
      HÜRRİYET


BORSAAJANS.COM' UN YASAL UYARISI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.  Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir
Facebook'ta paylaş butonu
Print
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR
LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku