Güncel

2019 İyi Parti Meral Akşener oy oranları

2019 seçimleri Meral Akşener ve İyi Parti anket sonuçları oy oranları

2019 İyi Parti Meral Akşener oy oranları

8 Nisan 2018 22:24
-A

+A

İYİ PARTİ OY ORANI KAÇ ?

Son dönemde yeni kurulan partiler arasında basında en çok yer verilen parti kuşkuşuz MHP'den ayrılarak kurulan ve Genel Başkanlığını Meral Akşener'in yaptığı İYİ Parti oldu.

Birçok basın yayın kuruluşunda yer bulan İYİ Parti ve Meral Akşener haberleri sonrası oy oranı tartışılmaya başlandı.

Geçmiş dönemlere bakıldığında yeni kurulan partilerin başarıları olmakla birlikte birçok yeni kurulan parti pek başarılı olamadı.

12 Eylül Darbesi sonrası Turgut Özal'ın kurduğu Anavatan Partisi,Cem Uzan'ın kurdupu Genç Parti ve Sayın Cumhurbaşkanımızın kurduğu ve 16 yıldır iktidar da olan AK Parti başarılı olmuş partiler arasında yer aldı.

Burda ismini sayamayacağımız birçok yeni parti ise başarısız olmuştur.

MHP'de milletvekilliği ve TBMM Başkan Vekili de olmuş Meral Akşener ayrıca Refah-YOL Hükümeti'nde İçişleri Bakanlığı da yapmıştır.

İYİ Parti'yi kurarak gündeme gelen Meral Akşener'in ne kadar başarılı olacağını gelecek dönemlerde görecekken son anketlerdeki İYİ Parti oy oranlarına göz atalım:

ORC ANKET SONUÇLARI

12-14 Ocak 2018 tarihli ORC 34 ilde 2 bin 680 kişi ile yüz yüze görüşme yöntemiyle "Türkiye siyasi gündem araştırması" yaptı.

Araştırmada İYİ Parti baraj altı kaldı.

İYİ Parti: % 5,5

SONAR ANKET SONUÇLARI

İYİ Parti Meral Akşener % 15.3

Kaynak: https://www.egehaber.com/politika/iyi-parti-oy-orani-2018-son-secim-anketlerde-meral-aksener-iyi-parti-h207667.html

GEZİ ANKET SONUÇLARI

Türkiye genelinde 10-15 Ekim 2017 günlerinde 4.638 katılımcıyla yüz yüze görüşme metodu ile yürütülen araştırmanın hata payı güven aralığı sınırları içerisinde eksi artı yüzde 2.5 olarak belirtildi.

İYİ Parti: % 19.5

Kaynak:http://www.internethaber.com/geziciden-olay-anket-iyi-partinin-oy-orani-ne-kadar-foto-galerisi-1824119.htm?page=3
Facebook'ta paylaş butonu
Print
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR
LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku